מה כוללים שירותי גיבוי בענן?

גיבוי בענן

המאמר באדיבות אופק קלאוד

עם התפתחות טכנולוגית המידע והאינפורמציה הרבה הנאגרת בארגונים, עולה החשיבות של גיבויים ויצירת עותקים למסמכים ולנתונים של החברה. שמירת החומרים בענן וגיבויים הם נושאים אקוטיים.

בשביל מה צריך גיבוי?

כדי לשמור את הנתונים המצטברים בחברה, חשוב לגבות את המידע שמצטבר. לעתים לצרכי שימוש עתידי כמסד נתונים, או לצרכי שחזור והוכחות שונות. בעבר כל ארגון ביצע גיבוי של נתוניו בעצמו בעזרת קלטות, דיסקטים ודיסקים, אך עם התפתחות הטכנולוגיות, צמיחת הארגונים, גודל המידע הנדרש לגיבוי עבר לפלטפורמת גיבוי בשרתים ובענן. 

שמירת החומרים על ענן ואפשרות שיתוף וגישה של כמה משתתפים לאותם הקבצים יצרה תקלות לא צפויות כמו מחיקת קבצי נתונים, מחיקת מיילים, הורדת אפליקציות מסוכנות ואפילו חדירת וירוסים למחשבי הארגון. התקלות הן לרוב טעויות אנוש, אך נזקיהן פוגעים בארגון ומשבשים את מהלך העבודה השוטף. 

כיצד גיבוי בענן יועיל לחברה? 

הגיבוי בענן מתבצע באופן אוטומטי בפרקי זמן שנקבעים מראש, על ידי החברה שמספקת את שירותי הענן. הגיבוי מתבצע על כל שרתי החברה והענן ונשמר בשרת חיצוני. הגיבוי מתבצע ללא הפרעה לעובדי החברה ואינו פוגע בשגרת העבודה של הארגון. את היקף הגיבוי יכולה כל חברה לקבוע לעצמה בהתאם לצרכיה. 

בעזרת הגיבוי אפשר לשחזר נתונים, מסמכים וקבצים שנמחקו בטעות, לעדכן גרסאות, לבדוק אם קיימת פגיעה של וירוסים או תוכנות חדירה ולמצוא מיילים שנעלמו. 

שירותי גיבוי לעסקים כוללים גישה נוחה לנתונים בכל עת, מספר גיבויים המתבצעים בהתאם לדרישת הלקוח וצרכיו, שחזור נתונים בעזרת מערכת תמיכה של חברת האחסון בענן.

 חברות שמירת וגיבוי הנתונים בענן מתמקצעות ומשתכללות כל הזמן ויכולת האבטחה, הבקרה והאחסון שלהן נמצא בשיפור מתמיד. מה שמבטיח שקט ובטחון למנהלי החברה. 

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסבה להייטק – האם זה קשה?

הקושי שתצטרכו לחוות כדי לעשות הסבה להייטק יהיה תלוי באופן ישיר במשרה הספציפית שבה תרצו לעסוק. QA למשל יהיה הרבה יותר קל בהשוואה לחוקר בתחום

קרא עוד »
מערכת ERP

יתרונות של מערכת ERP

מערכת ERP – Enterprise resource planning, היא מערכת לתכנון משאבי ארגון המאגדת בתוכה את כל מערכות הניהול והמידע של עסק. בזכות מערכת זו נחסכת לעסקים

קרא עוד »