מתי צריך לבצע רישום סימן מסחר?

משרד עורכי פטנטים

מה זה בכלל סימן מסחר?

במילים קצת יותר פשוטות, ניתן לקרוא לסימן מסחר גם הלוגו של החברה. סימן מסחר יכול להיות צירוף של כמה אותיות, איזה שהיא צורה או איור גרפי במגוון גדלים, צורות וצבעים שונים. כל הרעיון מאוחרי סימן מסחר הוא למעשה סימן לייצוג החברה מוצריה, שרותיה או כל דבר אחר השייך לאותה חברה. כך שבמילים אחרות כל לוגו שאת מכירים לדוגמא אדידס ,מרצדס וכדומה, לכל החברות ישנו סימן מסחר המייצג ומסמן את אותה חברה בלבד.

צריך בכלל לבצע סימן מסחר?

ובכן, אם החברה רוצה שאותו סימן מסחר ייצג אך ורק את החברה הזו ספציפית ולא יהיה פתוח ונגיש בפני כל חברה או ארגון אחר, אלה שזה יהיה הסימן היחודיי שלנו בלבד עלינו לבצע סימן מסחר. הסיבה לכך היא שכאשר ביצענו רישום סימן מסחר על לוגו מסויים לא יהיה ניתן להשתמש בו ללא האישור שלנו בהסמכה משפטית. כל שימוש חיצוני בסימן המסחר, לאחר שרשמנו אותו על שמינו, יכול להוביל להפרה חמורה של זכויות יוצרים ולמעשה לפגיעה בקניין והרכוש הפרטי שלנו. הפרה זו היא עברה על החוק ויכולה להגיע לבית משפט. סימן מסחר של חברה זה גם אחד הדברים העיקריים שמבדלים את החברה משאר המתחרים בתחום זו אחת הסיבות לחשיבותו הרבה.

אם אני רוצה לעשות, איך עושים ומתי?

ישנם חברות ומשרדים המתמחים בדיני קניין ויכולים לסייע לכם להגיש בקשה לרישום סימן מסחר עבור לוגו החברה שלכם. אז אם יש לכם סימן כלשהו ואתם מעוניינים שאותו סימן ייצג את השירות החברה או המוצר שלכם עליכם לפנות לאחד מהמשרדים הללו והם ילוו אתכם לאורח כל התהליך עד שסימן המסחר יהיה הרכוש הפרטי שלכם ושלכם בלבד.

למידע נוסף הכנסו לאתר כץ פרזנטי משרד עורכי פטנטים

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

גרניק

מהו גרניק לשטיפת רכב?

רוצים לקנות מכונות שטיפה לרכב בלחץ מים חזק? גרניק לשטיפת רכב הוא המכשיר המומלץ ביותר. אבל רגע… מה זה בכלל? איך מפעילים אותו? איך נדע

קרא עוד »
בודק חדירות

מה בודק חדירות עושה?

המאמר באדיבות השמת סייבר SeeHR כידוע, העולם כולו הופך לטכנולוגי יותר ויותר מיום ליום. בעיקר בשנתיים האחרונות בהם הקורונה גרמה לכולנו להפוך את שגרת החיים לווירטואליים.

קרא עוד »
מערכת קבלנים

5 סיבות לעבוד עם מערכת קבלנים

המאמר באדיבות https://medatech.com/he עבודה עם מערכת קבלנים מביאה עימה תועלות מתמשכות, הן בניהול פרויקטים והן בניהול מכירות. נכיר כמה סיבות מרכזיות לעבוד עם מערכת מסוג זה.

קרא עוד »