על עיצוב UI UX ומה שמסביב

על עיצוב UI UX ומה שמסביב

עיצוב אתרים הוא תחום פורח ומשגשג מאוד. ככל שיש יותר אתרים ואפליקציות שמתפתחים אותם, כך נעשות ידיהם של המעצבים למלאות עבודה. ויש להבין – אמנם תהליכי הפיתוח הם תהליכים שמופקדים בידי מהנדסי תוכנה, אבל לצד הפיתוח עצמו יש דגש רב על העיצוב של הממשקים. וזאת כדי שהמראה יהיה נעים לעין וימשוך את המשתמשים לבצע את הפעולות אותם אנו מצפים שהם יבצעו. אם בעבר הושם דגש על פיתוח ונושא העיצוב הוזנח, הרי כיום תחומי ה – UI וה – UX נמצאים בזירת ההתרחשות. כל צוות פיתוח וכל בעל עסק רואה חשיבות רבה בעניין הזה.

לצוף ולהיות נוכח בשטח

כל כך הרבה אתרים מציעים את המרכולת שלהם לגולשים. כאשר בעל עסק רוצה שהאתר שלו יהיה רווחי ושימושי הוא חייב לעשות כל מאמץ לבלוט על פני השטח. הנוכחות שלו תגרום לכך שגולשים ייכנסו לאתר שלו. ומעבר לכך – יתרשמו מהפעילות שלו ויבחרו בו כנותן שירות עבור הצורך שעומד כעת לפניהם. שימו לב שאתם חייבים לראות מול עיניכם את הגולשים שלכם כדי שהם אכן יאהבו את המקום. ככל שהאפליקציה מותאמת טוב יותר, ככל שחשבתם על אפיון חווית משתמש וממשק מתאים לגולשים שעתידים להיות נוכחים בו – כך ההצלחה שלכם תהיה גדולה יותר.

יעילות, נוחות ונעימות

בתחום העיצוב יש כל כך הרבה אפשרויות וסגנונות. במה לבחור מתוך כל מה שקיים? מהם הצבעים המוצלחים שיעשו לכם את העבודה? איזה סגנון עיצוב רצוי לאפליקציה? שימו לב לדייק את הבחירה שלכם ולהיות מלווים עם אנשי מקצוע בקיאים בתחום מסוים זה. מדובר על חברות  UX/UI אשר יש להן וותק רב בתחום. הן מכירות היטב את האפשרויות ויכולות לעצב לכם את הממשק הנוח והמתאים ביותר לפי קהל היעד אליו אתם פונים.

תהליכי עיצוב ובחינת תוצאות

כדי שהעיצוב אכן יהיה מוצלח והממשק יהיו שימושי ועונה על הדרישות חשוב להתחיל את התהליך בצורה מתוכננת היטב. אבל הרבה מעבר לכך – חובה לבחון את התוצאה ולדייק אותה כדי לוודא כי האפליקציה או האתר יוכלו להיות שימושיים.

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מערכות הגברה – טיפים

אתם מתכננים להרים אירוע יוקרתי. אתם משקיעים מאמץ וכסף, כדי שהאירוע יקבל את הכבוד המתאים לו. הערב ירד, והאירוע התחיל. המקום מואר וחגיגי, ומשדר יוקרה

קרא עוד »
קידום אתרים-פייסבוק

כך תצליחו בשיווק בפייסבוק

המפתח העיקרי להצלחה בשיווק בפייסבוק היא החיבור לקהל שלכם. הסיבה שהתחלנו את המאמר הזה כבר במשפט שהוא השורה התחתונה שלו – היא כדי שכל מה

קרא עוד »