על עיצוב UI UX ומה שמסביב

על עיצוב UI UX ומה שמסביב

עיצוב אתרים הוא תחום פורח ומשגשג מאוד. ככל שיש יותר אתרים ואפליקציות שמתפתחים אותם, כך נעשות ידיהם של המעצבים למלאות עבודה. ויש להבין – אמנם תהליכי הפיתוח הם תהליכים שמופקדים בידי מהנדסי תוכנה, אבל לצד הפיתוח עצמו יש דגש רב על העיצוב של הממשקים. וזאת כדי שהמראה יהיה נעים לעין וימשוך את המשתמשים לבצע את הפעולות אותם אנו מצפים שהם יבצעו. אם בעבר הושם דגש על פיתוח ונושא העיצוב הוזנח, הרי כיום תחומי ה – UI וה – UX נמצאים בזירת ההתרחשות. כל צוות פיתוח וכל בעל עסק רואה חשיבות רבה בעניין הזה.

לצוף ולהיות נוכח בשטח

כל כך הרבה אתרים מציעים את המרכולת שלהם לגולשים. כאשר בעל עסק רוצה שהאתר שלו יהיה רווחי ושימושי הוא חייב לעשות כל מאמץ לבלוט על פני השטח. הנוכחות שלו תגרום לכך שגולשים ייכנסו לאתר שלו. ומעבר לכך – יתרשמו מהפעילות שלו ויבחרו בו כנותן שירות עבור הצורך שעומד כעת לפניהם. שימו לב שאתם חייבים לראות מול עיניכם את הגולשים שלכם כדי שהם אכן יאהבו את המקום. ככל שהאפליקציה מותאמת טוב יותר, ככל שחשבתם על אפיון חווית משתמש וממשק מתאים לגולשים שעתידים להיות נוכחים בו – כך ההצלחה שלכם תהיה גדולה יותר.

יעילות, נוחות ונעימות

בתחום העיצוב יש כל כך הרבה אפשרויות וסגנונות. במה לבחור מתוך כל מה שקיים? מהם הצבעים המוצלחים שיעשו לכם את העבודה? איזה סגנון עיצוב רצוי לאפליקציה? שימו לב לדייק את הבחירה שלכם ולהיות מלווים עם אנשי מקצוע בקיאים בתחום מסוים זה. מדובר על חברות  UX/UI אשר יש להן וותק רב בתחום. הן מכירות היטב את האפשרויות ויכולות לעצב לכם את הממשק הנוח והמתאים ביותר לפי קהל היעד אליו אתם פונים.

תהליכי עיצוב ובחינת תוצאות

כדי שהעיצוב אכן יהיה מוצלח והממשק יהיו שימושי ועונה על הדרישות חשוב להתחיל את התהליך בצורה מתוכננת היטב. אבל הרבה מעבר לכך – חובה לבחון את התוצאה ולדייק אותה כדי לוודא כי האפליקציה או האתר יוכלו להיות שימושיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מפענחים בדיקת זרע?
פענוח של בדיקת זרע מתבצע על פי מספר פרמטרים פשוטים למדי. בין אלה ניתן למנות את הנפח, רמת הריכוז וזאת...
קרא עוד »
אפר 04, 2021
ייעוץ זוגי בראשון לציון
כל זוג בתחילת דרכו וגם בהמשך שואף שהזוגיות שלו תהיה מוצלחת ושהם תמיד יאהבו אחד את השנייה ויחיו חיים...
קרא עוד »
דצמ 10, 2022
שירותי כתיבת תוכן – האם כדאי להיעזר בשירותי כתיבת תוכן?
לכתוב תוכן? לפעמים נראה שמדובר במשהו פשוט ושגרתי שאתם יכולים לעשות אותו בכוחות עצמכם. אבל לא תמיד זה...
קרא עוד »
פבר 07, 2022