מה זה cdn ואיך והוא ישפיע על האתר שלך?

cdn

זמינות ומהירות אתרים, היא נקודה קריטית מבחינה עסקית. לקוח שמגלה שאתר לא זמין או נאלץ להמתין כמה שניות לטעינת האתר, הוא לרוב לקוח שתאבד. גרוע מכך – מתחריך זמינים עבורו באינטרנט והוא יגיע אליהם בקלות. כיום, הטכנולוגיה התקדמה למצב כזה, שניתן ואף רואים בפועל, שאתרים זמינים באופן רצוף ונטענים במהירות שאנו תופסים כ"מיידית". מאחר שמצב זה הפך לסטנדרט, אתר שחורג ממנו מוצא עצמו נשאר מאחור. יש למצב כזה מגוון פתרונות, שאחד הבולטים שבהם הוא ה-CDN.

 

מה הוא CDN?

Content Distribution Network או Content Delivery Network הוא מנגנון שבו מפזרים את המידע הרב שאתר אמור להעביר לגולשים, על פני שרתים רבים. שרתים אלה, מחלקים ביניהם את עומס העבודה ומהווים רשת שיודעת להתרחב או להצטמצם דינאמית, על פי הצורך. בעזרת cdn, האתר שלך יוכל להסתגל לזינוק בהיקף הכניסות אליו, למשל סביב מבצע בחנות המקוונת. רשת השרתים תסתגל לכך בהתאם והגולשים לא ירגישו בעיכוב בגלישה.

 

כיצד הוא ישפיע על אתרך?

CDN יבטיח, שכאשר תצא ביוזמות מיוחדות סביב האתר והיקף הכניסות אליו יעלה זמנית, לא תאבד לקוחות ורווחים כתוצאה מפגיעה בזמינות או איטיות טעינה. אפילו אם האתר לא זמין בגלל תקלה כללית אצל ספק אירוח האתר, הוא עדיין זמין לגולשים דרך רשת ה-CDN, באופן ש"שקוף" עבורם. CDN גם מסייע לשילוב אלמנטים "כבדים" באתר, מבלי לפגוע במהירות הטעינה. למשל – וידאו ברזולוציה גבוהה וכן וידאו בזמן אמת (כמו ועידת וידאו או קורס מקוון). תועלת משנית של ה-CDN, היא בסיוע לניתוח משופר של המתרחש באתר, מבחינת הביקוש לסוגי תכנים שונים. כמו כן, הוא יכול לסייע לשיפור האבטחה, בשילוב עם פיירוול וכלי עזר למניעת התקפות DDoS.

 

לסיכום

עבור אתר מסחרי, במיוחד כזה שמתבצעות בו מכירות, זהו כלי שימושי מאוד. גם באתרים תדמיתיים בלבד, חשוב להשאיר רושם איכותי על המבקרים, שהם פעמים רבות לקוחות פוטנציאליים. לכן, CDN היא טכנולוגיה שכדאי לכל בעל אתר לכל הפחות להכיר ומומלץ גם לנסות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
7 מאגרי תמונות שכל מקדם אתרים צריך להכיר
המאמר באדיבות הירוקה מימד התמונות משמשות אותנו לצרכים רבים, במיוחד באינטרנט. צריך לצאת מנקודת הנחה...
קרא עוד »
אוג 15, 2021
אילו סוגי מכשירי עיסוי קיימים לגוף?
אילו סוגי מכשירי עיסוי קיימים לגוף? עיסוי הגוף הוא דבר חשוב ומועיל. זה ממריץ את זרימת הדם ומטעין...
קרא עוד »
נוב 13, 2020
מורה פרטי לאנגלית בראשון לציון – דגשים חשובים בבחירה שלכם
כדי למצוא מורה פרטי לאנגלית בראשון לציון שיהיה ניתן לסמוך על היכולות המקצועיות שלו יהיה כדאי לכם...
קרא עוד »
מאי 22, 2022