מה בודק חדירות עושה?

בודק חדירות

המאמר באדיבות השמת סייבר SeeHR

כידוע, העולם כולו הופך לטכנולוגי יותר ויותר מיום ליום. בעיקר בשנתיים האחרונות בהם הקורונה גרמה לכולנו להפוך את שגרת החיים לווירטואליים. בתי העסק כולם עברו לאינטרנט ואפילו בתי הספר והאוניברסיטאות למדו להעביר את שיעורים בזום. עולם הסייבר והייטק תמיד מסקרן אותנו אבל עכשיו, בעקבות המהפך הגדול בחיינו, כמעט כל אחד רוצה להכיר ולדעת יותר על הייטק.

אחד התפקידים המעניינים והמסקרנים ביותר בתחום הייטק הוא בודק חדירות. כל מי שמתעניין קצת ושומע על תפקידים מכניסים בעולם ההייטק, נתקל בתפקיד זה. אז מה בודק חדירות עושה? כמה הוא מרוויח? בשורות הבאות תמצאו את כל המידע על בודק חדירות.

התפקיד המרכזי והמטרה של בודק חדירות הוא פשוט לבדוק האם קיימת אפשרות לחדור למערכת הממוחשבת של ארגון, חנות, בית עסק או כל גוף אחר. אם קיימת אפשרות כזאת, יש למגן היטב את פרצות האבטחה השונות הקיימות במערכת. כמובן שבכדי להשתלב בעבודה זו, יש לעבור קורס מיוחד ללימוד כל מטמוני המערכת הממוחשבת בכדי שלא יהיה ניתן לעקוף את חומת האבטחה לעולם.

ידע של בודק חדירות

בודק חדירות צריך ללמוד את כל שיטות העבודה והאפשרויות השונות לפריצת מערכות ממוחשבות. בקורס הוא ילמד את הכלים המשמשים לפריצה או תקיפה וכלי בקרה. כמו כן, יש ללמוד איך לזהות חולשות בחומת ההגנה ואילו בדיקות יש ליישם.

בודק חדירות גם צריך מתוקף תפקידו למלא דוחות וטבלאות בדיקה לסיכום פרצות אבטחה שזוהו. תקלות שתוקנו וכדומה.

שכר בודק חדירות

בודק חדירות מתחיל יכול להשתכר בשכר של כ – 12,000 שקלים. בודק עם חמש שנות ניסיון ירוויח בין 20,000 ל – 30,000 שקלים. בשלבים המתקדמים יותר בודק חדירות יכול להשתכר גם ב – 50,000 שקלים.

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך להפחית בריבית משכנתא?

הבנק לא נותן כסף סתם, לכן, נקודת המוצא שלכם צריכה להיות שהבנק מעוניין להרוויח כסף, גם אם זה בטווח הרחוק על הכסף שלכם, כמה שיותר.

קרא עוד »