ניתוח סטטיסטי – 5 דגשים לניתוח מקצועי

כתיבת עבודה סמינריונית

ניתוח סטטיסטי מקצועי נדרש בעיקר בעבודות סמינריון אמפירית (כמותית). יחד עם זאת, הוא רלוונטי גם לניתוח שאלונים כחלק ממחקר איכותני. על ידי בדיקת השאלונים ואיסוף הנתונים המוצגים בהם ועיבודן ניתן להגיע למסקנות שונות. יש צורך לבצע היטב את המחקר על מנת להגיע לתוצאות נכונות. להלן מספר דגשים לניתוח מקצועי.

  1. אופן המחקר – כיצד נלקחו התצפיות, תוקפו, אלו כלים הוא נעשה – רגרסיה, גרפים, טיב המודל ועוד. לנושא זה יש חשיבות רבה, שכן, הוא מהווה את הבסיס ממנו מסיקים, בסופו של דבר, את המסקנות.
  2. בדיקת הקשר הסטטיסטי בין המשתנים השונים. על סמך הקשר הנ"ל ועל בסיס קו הרגרסיה הנאמד ניתן לקבוע האם ניתן לחזות פרמטרים על סמך נתוני העבר. אלו חשובים מאוד כדי להצביע על מגמות.
  3. מהימנות ותוקף של תוצאות המחקר – על ידי בדיקות הטרוסקדסטיות, מולטיקוליניריות ומתאם סדרתי בין המשתנים. 
  4. ביצוע התאמות למודל.
  5. פרק הממצאים – פירוש מילולי של פלטי  הרגרסיה. אחד הפרקים החשובים אשר מהווים את ליבת ותוצאת המחקר. 

שיטות כתיבה על פי הדרישות הרשמיות

כדאי לציין כי כתיבת פרק שיטות המחקר בכל עבודה חייבת להתבצע בצמוד לכללי הציטוט ובהתאם לבקשת המועצה להשכלה גבוהה. בניגוד למחקר כמותי במחקר איכותני נותנת הסטטיסטיקה מענה לניתוח שאלונים וסקרים. ניתוח שאלונים שונה מאשר ניתוח מחקר כמותי. בקידוד השאלונים ישנה חשיבות נוספת להגדרת השדות והערכים הנמדדים.

צרו קשרו עוד היום עם איזי גרייד >>>

סיוע ממומחים

ניתוח סטטיסטי הינו מורכב ומומלץ לכל מי שאינו מתמצא בו לחלוטין לקבל סיוע ממומחים לנושא. אנשי מקצוע  בתחום הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיע ממתן שירות ללקוחות רבים לאורך השנים. הם ישמחו להעמיד את כישוריהם לכל סטודנט או לקוח אחר הנזקק להם.

 

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מרכזיה IP לעסקים

מרכזיית IP לעסקים היא מערכת המאפשרת למשתמש לחבר את הטלפון שלו לאינטרנט. למערכת זו מספר יתרונות, כגון חיסכון בעלויות, תכונות מתקדמות ועוד. עסקים יכולים להשתמש

קרא עוד »

חברה לקידום אתרים

חברת קידום אתרים היא עסק המסייע לחברות להגביר את הנוכחות ברשת על ידי מתן הכלים הדרושים להם כדי להגיע לקהלים חדשים. הם מספקים ללקוחות שלהם

קרא עוד »