התקנת קודנים לבית – יתרונות וחסרונות

בשנים עברו, קודנים היו פתרון נדיר יחסית. כיום התמונה שונה ולצד גורמים עסקיים, רבים בוחרים לבצע התקנת קודנים לבית. יש לכך יתרונות רבים אך גם חסרונות מסוימים. כל מה שצריך לדעת, מכל הכיוונים.

 

כבר לא יקר – מחיר נוח מתמיד

זו עובדה, התקנת קודנים לבית כבר איננה תענוג השמור לעשירים בלבד. אמנם הדגמים הכי חדישים ומתוחכמים עולים בהתאם, אבל לא חייבים דווקא את הסוגים הכי הכי חדישים. כך שלא משנה מה התקציב שלכם, אם מדובר בקודן לבית פרטי או לבית משותף, ככל הנראה תוכלו להרשות זאת לעצמכם.

 

עמידות משופרת

לצד קודנים של יצרנים מפוקפקים שעשויים פלסטיק די מתפרק, ניתן להשיג כיום פתרונות עמידים ואיכותיים הרבה יותר. פערי המחיר לא גדולים כמו שאפשר להניח. ניתן כיום לרכוש ולבצע התקנת קודנים לבית, מסוג עמיד ביותר אף לתנאי חוץ ועמידות לנזקים במזיד.

 

מה עושים אם שוכחים

יתרון חשוב של הקודן די ברור מאליו – זהו אמצעי שחוסם כניסה לא מורשית. רק מי שמכיר את הקוד פותח את הדלת, בין רגע. זה נוח למי שנמצא בפנים, זה נוח למי שנמצא בחוץ. אבל יש חיסרון, וזה כמובן החשש מכך שאפשר לשכוח את הקוד. כשיש כל כך הרבה סיסמאות וקודים, זו עלולה להיות בעיה. לכן, רצוי לבחור קוד שיהיה לכם נוח לזכור. כמו כן, ניתן להתקין פתרון טכנולוגי שנקרא קורא קרבה. צ'יפ מתוחכם שמקרבים לקודן פותח את הדלת. פתרון כזה מעולה לא רק למקומות עבודה אלא גם עבור ילדים קטנים או קשישים שמתקשים לזכור את הקוד.

 

היתרון המשולב

נסיים ביתרון ששמו קודן משולב. התקנת קודנים לבית מהסוג הזה מביאה שניים שהם אחד. זהו גם קודן וגם אינטרקום (ובחלק מהדגמים, יש בפנים אפילו מצלמה).

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: