קידום אתרי וויקס – האם אפשרי

קידום אתרי וויקס

מי לא שמע על וויקס? מערכת בבעלותה של חברה ישראלית המאפשרת לבנות אתרים בקלות רבה למי שאינו בקיא בתכנות וללא ידע מקדים בבניית אתרים. למעשה, מציעה החברה הסברים מפורטים למדיי לצורך בניית האתר בפעם הראשונה. אז זאת מערכת מעולה לבניית אתרים, אך האם היא גם מתאימה לצורה קידומה בגוגל?

קידום בגוגל תלוי בכמה גורמים שאנחנו לא צד רלוונטי ברובם. כדי שגוגל תוכל להציג אתר ועל אחת כמה וכמה להציג את האתר במקומות הרלוונטיים אליו, גוגל צריכה יכולת לסרוק את האתר. לפי נציגה של גוגל, כיום, רוב התוכן באתרי וויקס ניתן לקריאה על ידי גוגל.

יחד עם זאת שאתר וויקס נקרא על ידי גוגל ואפשרי לקידום, זו לא המערכת הנוחה ביותר לצורך זה. כאשר למשל, נרצה לנהל את תגי הMeta של הדפים השונים באתר נוכל לעשות זאת אך בניגוד למערכות אחרות בהן נוכל לעשות שינוי גורף באתר בתוך שניות בודדות, באתר וויקס נאלץ לעבור דף דף ולעשות את השינוי. בעיה זאת איננה מאפיין של תגי הMeta בלבד, גם כאשר נרצה לבצע שינוי גורף במערכת לדוגמא לשנות את עיצוב התפריט, נאלץ לעבור בין כל המקומות בהם הוא מופיע ולשנות אותו פעם אחר פעם. וזה בעצם החיסרון של היתרון הגדול ביותר של וויקס, אם היתרון הגדול שלה הינו קלות ומהירות בניית האתר, הרי שהחיסרון הנגדי הינו שתחזוקת האתר הינה בין הארוכות בין כל שאר המערכות.

זמן טעינת האתר הינו נושא שחשוב מאוד לגוגל בעת בדיקותיה וסריקותיה לאתרים. נתון זה משפיע רבות על דירוג האתר בגוגל. אתרי וויקס נטענים במחשבים ניידים ונייחים בזמן מהיר בהחלט אך כשזה מגיע לגלישה מהטלפונים הניידים (כ- 80% מנפח הגלישה באינטרנט כיום) זמן טעינת הדפים באתר ארוך מאשר של מערכות אחרות ונתון זה משפיע לרעה על קידומם של אתרי וויקס.

שורה תחתונה

לקדם אתר וויקס זה אפשרי. יחד עם זאת, בגלל העבודה המרובה שנדרשת על מנת לקדם אתרי וויקס, באזורים תחרותיים יהיה קשה מאוד לנצח את התחרות על המקומות הראשונים בגוגל. בנוסף על כך עקב חוסר בתוספי עזר לצורכי קידום האתר והעובדה שגוגל יודעת לסרוק רק את רוב האתר, כאשר אתר וויקס יתחרה על מקומות החיפוש הראשונים  עם אתר שנבנה במערכת אחרת הידידותית יותר לצרכי קידום אורגני, הרי שהסיכויים של את הוויקס לנצח במערכה זו קטנים יותר. יחד עם זאת, קיימות יותר מכמה דוגמאות בודדות של אתרי וויקס שמככבים בעמודים ובתוצאות הראשונות בגוגל, כך שאמנם נדרשת עבודה מרובה הנחשבת לבלתי אפשרית, ואפילו מקדמי אתרים רבים לא יסכימו לקדם אתר וויקס בגלל שנדרשת עבודה מרובה או שיבקשו מחיר שנחשב לגבוה, אך זה בהחלט אפשרי.

חדשות בושאי טכנולוגיה וגאדג'טים מעניינות אתכם? זה המקום בשבילכם!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושים כשיש נזילה בקיר גבוה בבניין?
כאשר יש נזילה בקיר גבוה בבניין חשוב לפנות בהקדם האפשרי על איש מקצוע שמתמחה בתיקון נזילות לצורך הערכת...
קרא עוד »
אוק 06, 2022
קישורים בתשלום
קישורים בתשלום הם דרך מצוינת להגדיל את תנועת האתר שלך. האינטרנט שינה את הדרך בה אנו עושים עסקים. כעת...
קרא עוד »
יונ 09, 2022
3 טיפים לתחזוקת המחשב מאת רונן ברית
מחשבים הם אחד הכלים החשובים ביותר בחיי היומיום שלנו. הם עוזרים לנו לעשות הרבה דברים כמו לעבוד, לגלוש...
קרא עוד »
מאי 11, 2023