הכנת תיק שטח – המדריך המלא

הכנת תיק שטח נדרשת על מנת לאפשר היערכות נאותה, מהר וכנדרש, של רשויות הצלה וכוחות כיבוי, בכל מקרה של נזק, אסון, שריפה וכדומה. על כל המפורט בתיק השטח יסתמכו בשעת הצורך כוחות ההצלה (בדרך כלל – לוחמי האש אך יתכן שגם גורמים אחרים). בשורות הבאות נסביר מה צריך לדעת על הכנת תיק שטח, באילו שלב ניגשים אליו ואיך להיערך נכון.

מתי מכינים תיק שטח?

את תיק השטח יש להכין אם ורק אם קיימת במבנה תוכנית בטיחות אש שאושרה כראוי. הכנת תיק שטח תיעשה לאחר שהותקנו וסומנו השלטים ואמצעי הסימון האחרים, הקשורים לעניין. לרבות, שילוט טכני ושל ברזי כיבוי, הכוונת נגישות וכיוצא בזה.

לפני שמגיע המומחה לצורך הכנת תיק שטח, כל עמדות הכיבוי חייבות להיות מאובזרות וכמובן פנל פיקוד כבאים שהותקן כפי שצריך.

הגעה לאתר

ברגע שכל האמצעים מותקנים, מגיע מומחה למבנה ונערך סיור מדוקדק. במידה וישנו חוסר שצריך להשלים, מנהל הפרויקט המתלווה לסיור מקבל על כך דיווח במקום. כאשר כל תקין, רחבת הכיבוי מסומנת, כל תאורת החירום והשילוט ואמצעי הכיבוי ישנם וכן כאשר בוצע תיעוד של כלל סידורי הבטיחות בהתאמה לחוק התכנון וכן לדרישות כיבוי והצלה – השלב הבא הוא ביצוע התיק בפועל.

הכנת אוגדן מפורט

הכנת תיק שטח נעשית על פי ההוראות הנדרשות, ובכך עשוי להיות מותנה טופס 4 לאכלוס. האוגדן המפורט שיוגש לשירותי הכיבוי מציין את כל דרכי הגישה עבור רכבי הכיבוי וכוחות ההצלה, דרכי מילוט, מיקום ברזים, מיקום צוברים, המבנה של חדרי מדרגות, אמצעי שחרור עשן, עמדות כיבוי, לוחות החשמל, מערכת כריזה וכו'. בתיק יימצאו מפות, תמונות, הסברים והכל על פי הוראות מכ"ר 503.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות אתר https://safety-sol.com!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גילוי יתרונות מרכזיים: בחירת חברה להקמת גני שעשועים לילדים
כאוטוריטה מובילה בתחום יצירת גני שעשועים בטוחים ומרתקים לילדים, אני כאן כדי להדריך אותך דרך היתרונות...
קרא עוד »
פבר 05, 2024
בקר סלולרי
אם אתם גרים במושב או עובדים במפעל ודאי יצא לכם לראות שהכניסה והיציאה דורשת לרוב פתיחת שער חשמלי על...
קרא עוד »
אוג 06, 2019
איך לבחור את מחשב הגיימינג שלך
מחשבי גיימינג נועדו לספק חוויות משחק באיכות גבוהה, אבל הבחירה הנכונה יכולה להיות מכריעה. במאמר זה,...
קרא עוד »
יונ 12, 2023