איך ניתן לבצע כריית ביטקוין

כריית ביטקוין

המטבע הדיגיטלי ביטקוין אינו דומה למטבעות המוכרים ולכן במהלך המסחר בו עלול להיווצר מצב שמשלמים באמצעות מטבע זהה של ביטקוין לשני גורמים שונים. 

כמות המטבעות הווירטואליים אשר מצליח סוחר המטבעות לייצר בכל חודש משתנה בהתאם לכמה פרמטרים אקוטיים.

כרית ביטקוין 

המושג כריית ביטקוין נועד לעשות סדר בדברים ולקבוע איזו עסקה קדמה לאיזו עסקה כך שלא תהיה כפילות וכדי לקבוע איזו היא העסקה התקפה מבין השתיים, תוך עריכת תחרות.

כל כורי הביטקוין אמורים לפתור בעיות מתמטיות מורכבות והכורה הראשון אשר מצליח להגיע לתשובה הנכונה, הוא זה אשר יוצר את הסדר של העסקאות בזו אחר זו כשרשרת של בלוקים. לאור הידע של אותו אדם הוא מקבל פרס של ביטקוינים נולדים ובנוסף לכך, את כל העמלות אשר היו מקושרות לעסקאות הביטקוין שבוצעו על ידי כורי הביטקוין אשר היו מעורבים בתהליך זה.

בעלי המחשבים הכבדים, מבצעים את החישובים המתמטיים הנדרשים באמצעותם ולאור היכולות הממוחשבות שלהם, יש להם סיכוי סביר להגיע לפתרון, קראו גם באתר Bits Of Gold. הכורים הקטנים אשר מעוניינים גם הם להגיע לתשובה הנכונה יוצרים שיתוף פעולה ביניהם, מחשבים את הנתונים ואם הם מצליחים להגיע לתוצאה לפני הגורמים הגדולים, כל אחד מהם יקבל נתח יחסי התואם את ההשקעה האישית שלו, מתוך חלוקת התמורה אשר כוללת ביטקוינים נולדים ואת ערכן של העמלות.

בניית שרשרת ביטקוין 

גופים רבים רכשו מחשבים חזקים במיוחד כדי לבצע את הפעולות הנדרשות לכרית הביטקוין, ראו דוגמא. עלותם של המחשבים הייעודיים הללו היא גבוהה מאד והם זוללי אנרגיה ולכן עלות אחזקתם כרוכה בתשלומים גבוהים עבור צריכת החשמל. לכן רק מי שעוסק בכך באופן משמעותי רוכש את הציוד היקר אשר גורר גם הוצאות תחזוקה גבוהות. 

נושא נוסף אשר הוא גורם מכריע בחוסר הכדאיות ברכישת מחשב עוצמתי או לא היא העובדה שכמות מטבעות הביטקוין קטנה באופן מהותי בכל ארבע שנים, עקב הצמצומים שתוכננו מראש אשר נעשים בכמות הכללית שלהם. עקב כך כמות הכרייה של המטבע הופכת במקרים רבים לפעולה אשר אינה כדאית כלכלית ולכן מיותרת.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פודקאסטים על טכנולוגיה והייטק
פודקאסטים הם אחת הדרכים הטובות והיעילות ביותר ללמוד על טכנולוגיה. הם גם דרך מצוינת לקבל חוויה ממקור...
קרא עוד »
פבר 21, 2023
שטח עיגול – מחשבים בקלות
חישוב של שטח עיגול יכול להיות דבר מאוד פשוט עבורכם וזאת אם תדעו לפנות אל מורה פרטי אשר יהיה מאוד...
קרא עוד »
פבר 26, 2022
אימוץ המסע של אדריכל תוכנה: סיבות משכנעות לבחירה
בחירת קריירה כאדריכל תוכנה יכולה להיות החלטה מעשירה ומתגמלת. תפקיד משפיע זה בתחום פיתוח התוכנה מורכב...
קרא עוד »
יול 30, 2023