על המערכת האוטונומית של טסלה

טסלה

חברת טסלה משווקת כלי רכב חשמליים מתקדמים ביותר. אחת הפונקציות המתקדמות ביותר של הרכב היא מערכת נהיגה אוטונומית. מדובר על מערכת עתידנית אשר ניתן להשליט בידיה את משימת ההיגוי. כך שהנהג נהנה מנסיעה נוחה ונעימה יותר. המערכת האוטונומית עברה תהליכים ושלבים רבים עד לשלב ההשקה בו היא מוצעת לציבור ומהווה חלק בלתי נפרד מכלי הרכב של החברה.

הבטיחות והקידמה

ניתן להגדיר את המערכת הזו כטייס אוטומטי אשר מקבל נתונים ומעבד אותם. בהתאם לכך הוא מתפעל את הרכב ומנווט אותו בכבישים. כמובן שהמערכת עברה מבחנים רבים וניסיונות לא מעטים בדרכה להגיח אל אוויר העולם. והיא נחשבת לבטיחותית לשימוש. אם כי האקרים ניסו את כוחם באמצעות כלים שונים כדי לבדוק את האמינות של המערכת. הניסיונות שלהם הצליחו והמערכת האוטונומית של טסלה לא עמדה במבחן. החברה הגיבה כי תמיד יש אפשרות לבלום במהלך הנסיעה, כמו כן במקרים שונים ניתן לבטל את הפונקציה של טייס אוטומטי ולנהוג כמו בימים עברו. תוכלו לקרוא על כך עוד גם באתר https://www.evm.co.il/

המבחנים שערכו בחברה

ההאקרים ניסו את כוחם בהדבקת מדבקות על הכביש. המדבקות נועדו לכסות ולטשטש את הנתיבים המסומנים. המערכת אכן התבלבלה מהעניין והרכב סטה ממסלולו. ניסיון נוסף הם ביצעו בהארכת הקו הלבן של הנתיב באמצעות מדבקות. גם כאן המערכת לא זיהתה כי היא הגיע לכיכר ועליה לפנות לכיוון כלשהו ולא להמשיך ישר.

מומלצת לשימוש?

יש לציין כי למרות הניסיונות הללו מדובר על מערכת מתקדמת מאוד אשר מציעה פתרון נפלא לנהגים. היא מאפשרת לנהוג בקלות ובבטיחות ולהגיע אל היעד. כמובן שבכל נסיעה חשוב כי הנהג ישמור על ערנות מקסימלית וינהג באחריות מרובה. כן, גם אם טייס אוטומטי מנהיג את הרכב ומוביל אותו אל היעד המבוקש. הנהג האנושי היה ויהיה תמיד חלק בלתי נפרד מהנסיעה הבטיחותית. אז נכון, טסלה השקיעה משאבים עצומים בפיתוח המערכת האוטונומית וזו אכן מוכיחה את עצמה ומאפשרת נהיגה נוחה ובטוחה. אך לעולם אי אפשר להוריד עיניים, הנהג האנושי יחזיק את המושכות בידיו וייקח אחריות על הרכב, על חייו ועל הנוסעים עמו.

קראו גם על: טסלה מחיר

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניתוח סטטיסטי – 5 דגשים לניתוח מקצועי
ניתוח סטטיסטי מקצועי נדרש בעיקר בעבודות סמינריון אמפירית (כמותית). יחד עם זאת, הוא רלוונטי גם לניתוח...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
קורס עזרה ראשונה מכללת תלפיות
קורס עזרה ראשונה מכללת תלפיות נחשב לאחד הקורסים החשובים והחיוניים ביותר. אומנם אנשים בים בוחרים...
קרא עוד »
דצמ 10, 2020
כיצד בונים פרופיל קישורים איכותי?
המאמר באדיבות SEOWHO פרופיל קישורים הוא בעצם מאגר הקישורים שאתם אוספים לעצמכם, אשר בעזרתם, אם תפעלו...
קרא עוד »
מרץ 07, 2021