מדוע חשוב להכיר את מערכת גוגל אנליטיקס?

מערכת גוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס מהווה חלק בלתי נפרד מעבודה של קידום אתרים, וזאת בשל היותו כלי זמין וחינמי אשר מספק מידע עשיר אודות ביצוע האתר. מדובר רק בקצה הקרחון, ובמאמר זה נסביר מדוע חשוב להכיר (ולהיעזר) במערכת הזו באופן קבוע.

גוגל אנליטקס: כלי חיוני לצורך עבודה אפקטיבית של קידום אתרים

גוגל אנליטקס הוא אחד הכלים החשובים ביותר, והוא מאפשר לכם כבעלי האתר לצפות ולדעת מה עושים הגולשים כאשר הם נכנסים לאתר. האם הם רק גולשים בעמוד הבית? האם הם נכנסים לקרוא תוכן אך לא פונים? האם הם פונים אליכם דרך גוגל, רשתות חברתיות או מקום אחר? בנוסף, באמצעות המערכת ניתן להבין את יחס ההמרה – באיזה שלב עוזב הגולש את האתר, ובעקבות מה. בהתאם לנתונים אותם מקבלים באמצעות המערכת ניתן לייעל את התהליכים ולשפר את יחס ההמרה, ובכך לגרום לאתר שלכם להיות אתר מצליח ומשגשג, גם בתקופות תחרותיות. בנוגע לקריאת נתונים במערכת, ניתן למצוא מידע מקיף במאמר הזה. ניתן לייצא בקלות את הנתונים לטבלת אקסל, ובכך לנהל את מערכת השיווק הדיגיטלי של האתר באופן מיומן ועם הבנה כללית מדויקת.

תהליך של שיווק דיגיטלי באמצעות גוגל אנליטקס

כאמור, הכרות עם המערכת היא רלוונטית בעבור כל בעל אתר, וזאת בשל פלט הנתונים אשר מתקבלים באמצעות המערכת הזו. מדובר בפלט נתונים אשר כולל לא רק את זמן העזיבה והנטישה אלא גם נתונים סטטיסטים אודות הגולשים: מקום מגורים, האם הגולש נכנס לאתר דרך המכשיר הסלולארי או המחשב ועוד. בנוסף, ניתן לקבל בזמן אמת דוחות אודות המתרחש באתר, ולכן בליווי מצד מקדם אתרים תוכלו להכיר לעומק את הרגלי הגולש ובהתאם לכך לבצע שינוים אשר יובילו להצלחה.

האם המערכת מתאימה לכולם?

בשנים האחרונות החלה גוגל לפתח עוד יותר את המערכת ולכן היא מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך של שיווק ופרסום באינטרנט. מנהלי שיווק, מקדמי אתרים ואפילו בעלי האתר מטמיעים את המערכת באמצעות קוד, כאשר כיום ישנם שני קודים – Global site Tag ו Google analytics Universal. במידה ואתם רוצים להכיר את המערכת על הצד הטוב ביותר, מומלץ להיוועץ עם מקדם אתרים מקצועי אשר יעניק לכם את כל המידע הרלוונטי כמו גם יציג לכם את החסרונות של המערכת, כך שתוכלו לעבוד איתה באופן נכון ועם שימת דגש על קריאת נתונים נכונה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה עולה לפתח אפליקציה? אם זה משהו שאתה שואל את עצמך – היכנס
שאלתם פעם כמה עולה לפתח אפליקציה? אם נכנסתם לכאן, אז התשובה כמובן חיובית. עלויות הפיתוח נשענות על...
קרא עוד »
יונ 08, 2021
עבודה בגובה – כל מה שצריך לדעת
יש סוגים שונים של עבודות, כאשר מקיימים את העבודות בגובה – כל ההתייחסות לעבודה משתנה. כי צריך כאן מעבר...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
אוזניות עמידות במים – למה הן עמידות 
אוזניות עמידות במים הופכות יותר ויותר פופולריות בקרב חובבי כושר ושחיינים. עם זאת, אנשים תוהים לעתים...
קרא עוד »
מאי 27, 2023