ספר מחזור בעידן הדיגיטל – כך תכינו ספר מחזור אונליין

ספר מחזור אונליין

פעם, לא לפני הרבה שנים, בסיום כל מחזור לימודים היו מקבלים התלמידים מהמורים או מהנציגים שלהם במועצת התלמידים ספר מחזור למזכרת. הספר היה כולל תמונה קבוצתית וכן אזכור של כל אחד מהתלמידים, כולל תמונה שלו ומעט פרטים אישיים אודותיו ואודות מעלליו בזמן הלימודים.

אז, לצורך הכנת הספר היה צריך לפנות עם כל הרשימות והתמונות אל בית דפוס על מנת להדפיס הכל בכמות המספקת. תהליך זה לקח זמן ודרש לא מעט משאבים, בין אם זה מההורים של התלמידים ובין אם זה מבית הספר עצמו. בדרך כלל, כולם עשו זאת בשמחה מאחר וזה היה אירוע של פעם בחיים והספר היה מזכרת לתלמידים או להורים שלהם.

היום, בעידן הדיגיטלי, תהליך הכנת הספר השתנה לגמרי, הפך להיות קל ופשוט יותר. הכל יכול להתבצע דרך המחשב באמצעות כלים אונליין, הכל מתבצע בצורה פשוטה ומהירה, זמין ונגיש.

כיצד מכינים ספר מחזור דיגיטלי

הרעיון הוא פשוט, אפשר שכל תלמיד יביא תמונה אישית שירצה שתופיע בספר, יהיה מי שיכתוב את הטקסט על התלמידים, והכל יעבור בקבצים אל בית הדפוס, ועל פי תוכנית עיצוב שתיקבע מראש, הספר יודפס. הכל נעשה באתר אלבומי אונליין כאמור, מבלי שיש צורך להכין את הדברים באופן פרונטאלי וידני.

מדובר בתהליך מאוד פשוט וגם מאוד אפקטיבי. איכות התמונות הרבה יותר גבוהה, איכות ההדפסה יותר טובה, הכל נעשה באמצעות כלים ואמצעים מתקדמים שמשפרים מאוד את חזות ועיצוב הספר, ומספקים חוויה שונה מזו שסיפקו ספרי מחזור בעבר. חשוב להדגיש, ניתן לייצר מגוון רחב של ספרי מחזור בעיצובים ודוגמאות שונים, על פי הצורך ובהתאם למה שמעוניינים להכין ולהציע לתלמידים בני המחזור.

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סוגי שפות תכנות

שפות תכנות הן אבני הבניין של תכנות מחשבים. הם משמשים ליצירת יישומי תוכנה, אתרי אינטרנט ומוצרים דיגיטליים אחרים. ישנם סוגים רבים ושונים של שפות תכנות

קרא עוד »