בניית מודלים מקרטון ביצוע – 5 טיפים לבונה המתחיל

בניית מודלים מקרטון ביצוע

בעבודת העיצוב והאדריכלות בניית מודל הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה ובניית המודל הראשון היא אירוע מרגש ומלחיץ במיוחד. כדי להצליח במשימה יש לתכנן היטב, בצורה יעילה ומדויקת. 

להתחיל נכון

מטרתו של המודל היא להציג את התוצאה הסופית עוד לפני שהתחילה הבניה לכן חשוב להקפיד ולדייק בבניית המודל כדי למנוע טעויות, בזבוז חומר ותיקון תקלות בטרם עת. כדי לתכנן נכון יש להדפיס את שרטוטי התכנון בקנה המידה המתוכנן ולבדוק שהנתונים מציאותיים ואפשריים לביצוע. 

שימוש בחומרים

קרטון הביצוע הוא חומר מצוין לבניית מודלים מבחינת עמידותו ואפשרות החיתוך שלו. החומר קל וניתן לנשיאה ולהעברה ממקום למקום. כמו כן אפשר לצבוע אותו ולהדביק עליו בקלות. יש להתאים את החומר למיקומו בדגם. לדוגמה, עבור הדמיית חלון עדיף להשתמש בשקף או חומר שקוף אחר ולא בקרטון ביצוע אטום, שלא יספק את התחושה של חלון.

שימוש באביזרים 

כדי לתת תחושה אמיתית לדגם ולהעביר למתבונן את הכוונה והאוירה יש להשתמש בכמה שיותר אביזרים וחומרים לבניית מודלים אשר מתאימים לפי החדרים והייעוד של המבנה. כדאי להקפיד על רכישת אביזרים באיכות טובה שיאפשרו שימוש חוזר בדגמים נוספים. רצוי לרכוש מגוון רחב של אביזרים המשמשים בכל מיני חדרים כמו מיטות, ספות, אסלות, כיורים וכו'.

שימוש בדמויות ובצבעים

המתבוננים בדגם יוכלו להבין ולהתחבר למודל כאשר יש נקודת התייחסות ברורה, לכן כדאי להכניס דמויות המשקפות את השימוש במבנה ומכניסות אווירת חיים ותנועה למודל. גם צבעים יכולים ליצור נקודות התייחסות ולהוסיף עניין לדגם.

להוסיף ידע

בניית דגמים ומודלים אינם חלק מלימודי האדריכלות ועיצוב הפנים אך למרות זאת, זהו חלק נדרש בעבודה היום-יומית לכן רצוי ללמוד את הנושא באופן איכותי ומקצועי. 

קראו בהרחבה על  בניית מודלים מקרטון ביצוע

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ביגוד לעובדים

ביגוד לעובדים הוא נושא נפוץ בקרב מנהלי משרדים. ישנן סיבות רבות מדוע כדאי ללבוש בגדים המתאימים לעבודה לעבודה. אחת הסיבות העיקריות היא שזה מציג מקצועיות

קרא עוד »