משרות הייטק

משרות הייטק

אין ספק כי אחת החוויות החשובות של שוק העבודה הישראלי היא העבודה בהייטק. מי שאינו חלק ממשפחה של בעלי מלאכה מכניסה, או נולד למשפחה עמידה יכול לפלס את דרכו למחיה בישראל כמעט רק באמצעות עבודות מסוג זה. כיצד מתחילים את התהליך? מהם הנהלים הכתובים והבלתי כתובים שכל מועמד להייטק צריך להכיר? מומלץ לגזור ולשמור מאמר זה אם אתם בדרך להציע את עצמכם עבור משרות הייטק בפעם הראשונה.

סוגי המשרות שניתן לבקש

משרות הייטק יכולות להיות מוצעות לשלושה סוגים של אנשים: בעלי השכלה אקדמאית וידע מעשי בתכנות, בעלי השכלה אקדמאית לאו דווקא בתכנות, וחסרי רקע קודם. ההשמה בהייטק היא אסימטרית: בעוד אקדמאי או אקדמאי בעל ידע בתכנות מעוניינים לעבוד במקצוע שלא דורש ידע קודם, הם יכולים. ההיפך בלתי אפשרי. אם אין לכם ידע קודם, הברירות היחידות שלכם הן או בדיקת תוכנה QA או IT (התקנות לסוגיהן ועבודות תחזוקה בריהוט ובתשתיות חדרי המחשוב). אם אתם מועמדים אקדמאים ניתן לבקש להיות בצוות פיתוח (מתכנתים) או בצוותי אפיון UI או UX. בדרך כלל, התואר האקדמי הוא תנאי מסנן אך לא מספיק. התחומים האקדמאים הם תחומים מקצועיים בסופו של דבר, ולכן בהשמת משרות הייטק יבחנו את הידע שלכם באפיון ובתכנות. לכן, מאד מומלץ לגשת לקורסים בתחומים אלה לפני שילובכם באותם ענפים.

היקף המשרה בהייטק הישראלי

משרות הייטק מכוונות למשרה מלאה. המשק הישראלי "מתוכנת" כך שכמעט רק מהייטק ניתן לקיים משפחה, וההבדל בין רווק לאחד כזה הוא, בגדול, ההייטק. בעלי משרות חלקיות בהייטק הם או אנשים שמכורח הנסיבות נקלעו למצב שמחייב אותם לכך (למשל נשים בהיריון או לפני חתונה) או עובדים ותיקים ומסורים שהמעסיק מעוניין לשמור. ככל שאתם עובדים בתחילת הדרך – ההמלצה שלנו היא להגיש קורות חיים עבור משרות הייטק מלאות על מנת להגדיל את הסיכוי שמעסיקים פוטנציאליים יפנו אליכם.

יתרונות העיסוק בהייטק הישראלי

ימים רוויי עניין, שגרה רוויית אתגרים, יציבות פיננסית, השתתפות בימי כיף מטעם החברה, כרטיס הסיבוס או התן ביס בדרך כלל מוקצה ל- 100 ₪ ליום עבודה, ולא פחות חשוב – אפשרויות הקידום פתוחות כמעט עבור כל מועמד של משרות הייטק. אם, לדוגמה, עובד בדיקות תוכנה הוכיח את עצמו ברבות השנים, ייתכן כי ישודרג למתכנת על אף היעדר תואר אקדמי. גם במסלולי הניהול ישנן אפשרויות קידום למתאימים.

היתרונות בחברות השמה להייטק

אם אתם צריכים קורס מקדים למשרה אליה אתם מגישים קורות חיים, הוא מוסדר על ידי החברה. החברה עומדת בקשת עם המעסיקים הכי חמים והכי מבוקשים בשוק, ודואגת לכם למשרות עם התנאים הטובים ביותר. בנוסף, משרות הייטק מטעם החברה יהיו טיילור מייד למה שלמדתם והסיכוי להיווצרות קצרים ואי הבנות עם מעסיקים שואף לאפס.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכנת תיק שטח – המדריך המלא
הכנת תיק שטח נדרשת על מנת לאפשר היערכות נאותה, מהר וכנדרש, של רשויות הצלה וכוחות כיבוי, בכל מקרה של...
קרא עוד »
ינו 08, 2022
רוצה להצליח כמפתח אפליקציות? 5 יכולות שאתה חייב לסגל לעצמך
יש לכם רעיון מדהים של פיתוח אפליקציות Android והפעם אתם הולכים לעשות את זה! אתם הולכים להפוך...
קרא עוד »
אפר 17, 2019
אפל או אנדרואיד – מה יותר כדאי?
בעבר, הסמארטפונים שימשו בעיקר כמכשיר לתקשורת, בידור ומידע. עם זאת, בשנים האחרונות, משתמשים החלו...
קרא עוד »
מרץ 15, 2023