כאשר אתה מתקשר עם מישהו דרך רשת לא מאובטחת, אין לך שליטה על מה שעלול לקרות במהלך התקשורת שלך. אתה לא יודע אם המידע שלך ייגנב על ידי האקרים או שהוא ישמש אותם למטרות זדוניות. אתה אפילו לא יודע מי ההאקר בכלל! אז כשזה מגיע לאבטחת התקשורת שלך, אתה צריך להשתמש בטכניקות הצפנה כמו (HyperText Transfer Protocol Secure)  HTTPS שמצפין את הנתונים שלך לפני שהם מגיעים ליעדם.

הצפנה היא פעולת חובה עבור כל אתר אינטרנט הנגיש לציבור, לכן בעזרת תעודת SSL אתה יכול להגן על הנתונים המקוונים שלך ולוודא שהם בטוחים להישלח דרך האינטרנט. מהלך כזה עוזר לשמור על אבטחת העסק שלך ומגן עליך מפני האקרים.

מהי תעודת  SSL?

אישור SSL הוא קובץ קטן המכיל את המפתח הציבורי של בעל אתר ורשות האישורים שהנפיקה אותו. הוא משמש לאימות זהות של אתר אינטרנט, יצירת אמון והצפנת נתונים הנשלחים בין הדפדפן לשרת האינטרנט. רשות האישורים SSL היא גורם מהימן, המנפיק תעודת SSL לאתרי אינטרנט. ה-CA מחזיק במפתח הפרטי, המאפשר לו לחתום על אישורים בחתימה משלו.

תעודת SSL היא המפתח לחיבור מאובטח בין שני צדדים. מדובר בתעודה דיגיטלית המוכיחה את זהות השולח והמקבל של הודעה אלקטרונית. האבטחה של תעודת SSL תלויה באותנטיות, ביושרה ובאמינות שלה.

מה החשיבות של תעודת SSL?

אישורי SSL נוצרים כדי להגן על האתר שלך מפני גישה לא מורשית. תעודת SSL היא אמצעי אבטחה חשוב עבור כל בעל אתר, במיוחד אם הוא מוכר מוצרים או שירותים באינטרנט. אישור ה-SSL מגן על המשתמשים שלך על ידי הצפנת המידע האישי שלהם כגון מספרי כרטיסי אשראי, שמות משתמש, סיסמאות וכו', שאחרת היו נגנבים או מיורטים על ידי האקרים או פושעי רשת.

תעודת SSL מספקת שתי פונקציות עיקריות: הצפנה וזיהוי. ההצפנה מבטיחה שכל מידע שנשלח בין הדפדפן לשרת האינטרנט שלך מוצפן בצורה כזו שרק מי שיודע את הסיסמה יוכל לקרוא אותה. זיהוי מבטיח שאתה מתחבר לשרת אינטרנט בפועל, בניגוד למתחזה או לאתר זדוני שמתחזה לשרת משלך.

פרטים באתר של Intervision >>>

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סוגי שפות תכנות

שפות תכנות הן אבני הבניין של תכנות מחשבים. הם משמשים ליצירת יישומי תוכנה, אתרי אינטרנט ומוצרים דיגיטליים אחרים. ישנם סוגים רבים ושונים של שפות תכנות

קרא עוד »