מערכות אוורור וסינון למפעלים

מספר המפעלים בעולם גדל מ-30 מיליון בשנת 1990 ל-180 מיליון בשנת 2023. גם הדרישה למערכות אוורור וסינון תעשייתיות גדלה. המשמעות היא שהתעשייה עוברת תקופה של שינויים מהירים.

עם זאת, ישנן כמה בעיות שאנו צריכים להתמודד איתן בכל הנוגע לסביבת הייצור. כך למשל, יש חוסר במערכות אוורור וסינון מתאימות במפעלים, מה שגורם למטרדים ובעיות זיהום. על מנת לפתור בעיות אלו, אנו זקוקים למערכות אוורור תעשייתיות טובות יותר ומערכות סינון איכותיות יותר.

להזמנת יחידות טיפול אוויר >>>

מה זה מערכות אוורור וסינון למפעלים

מערכת אוורור וסינון היא מכשיר השולט בזרימת האוויר בחדר או באזור, כדי להפחית את הסיכון למחלות, כדי למנוע מריחות וחומרים מזיקים אחרים לחדור לחלל.

מערכת אוורור וסינון היא קו ההגנה הראשון מפני זיהום אוויר. הוא מגן על מקום העבודה ועל בריאות העובדים על ידי סילוק גזים ואבק מזיקים.

מערכות סינון במפעלים צריכות להיות מתוכננות תוך מחשבה על מערכות אוורור וסינון כדי למנוע התפשטות גזים מזיקים.

מערכת אוורור וסינון טובה תסייע במניעת התפשטות גזים מזיקים כגון עובש, חיידקים, וירוסים ואלרגנים. זה גם יכול לעזור לשמור על בטיחות העובדים מפני כימיקלים מסוכנים הנפלטים ממכונות וציוד. מערכות סינון משמשות גם לטיהור אספקת מים כמו גם נוזלים תעשייתיים אחרים.

למה צריך מערכות אוורור וסינון למפעלים?

ככל שאוכלוסיית העולם גדלה, יגבר הצורך לצמצם את פליטת גזי החממה והזיהום. הסיבה לכך היא שמפעלים הם הפולטים הגדולים ביותר של גזי חממה ומזהמים.

התפקיד העיקרי של מערכות אוורור וסינון הוא לשמור על האוויר במפעל נקי ובטוח. יש לקרר, ללחות ולסנן את האוויר כדי למנוע מחלות כמו אסטמה, אלרגיות או זיהומים.

מערכות אוורור וסינון למפעלים – איך הם בנויים?

מערכות אוורור מורכבות בדרך כלל ממאוורר אחד או יותר המונעים על ידי מנועים חשמליים, משאבות הידראוליות או אוויר דחוס למשל. ניתן גם לשלוט עליהם ידנית על ידי מפעיל המפעיל את המערכת מרחוק מחדר בקרה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדפסת FDM – למי הם מיועדת ומה השימושים הנפוצים?
הדפסות בתלת מימד משמשות רבים עבור מטרות שונות. כיום האופציה הזו מפותחת וטובה ביותר, התוצאות נהדרות...
קרא עוד »
ספט 19, 2021
איטום גגות: חומרים מומלצים
איטום גגות הוא שלב חיוני בשמירה על שלמותם ושמירה על רכושכם מפני נזקי מים. בחירת החומרים הנכונים...
קרא עוד »
יול 11, 2023
פוקר אונליין
פוקר אונליין הוא מגמה גוברת בשנים האחרונות. עם זאת, עם הפגיעה האחרונה בהימורים מקוונים, צפוי כי מגמה...
קרא עוד »
אוק 18, 2022