מהי תוכנית סקראץ ואיך היא יכולה לתרום לילד שלי

תוכנית סקראץ

אנו חיים בעידן טכנולוגי הכולל התפתחויות מהירות וחסרות תקדים בתולדות האנושות. מגמה זו התחזקה בתחילת המאה הנוכחית עם המצאת הסמארטפון ופיתוח האפליקציות אשר נועדו להקל על חיינו. כיום אפשר ללמוד תכנות כבר מגיל בית הספר היסודי, וזאת באמצעות תוכניות ייעודיות אשר נועדו לעקוף את המחסום הידוע של חוסר רקע במתמטיקה. אם בעבר הידע הזה היה הכרחי לשם הכשרת מתכנתים, הרי שכיום פותחו סביבות עבודה אשר מעניקות כלים בסיסיים בתכנות, גם לילדים. סקראץ' היא סביבת עבודה כזו, באמצעותה אפשר ללמוד לתכנת באופן בסיסי כבר מגיל בית הספר היסודי.

סקראץ' מונעת חיכוך מיותר בין הילדים לרקע מתמטי וטכני מבהיל, אשר גורםלרבים לטראומה ומרחיק אותם מעולם המחשבים. היא מפשטת את הלימוד ומיועדת לכל ילד, ללא שום דרישות מוקדמות. סקראץ' מגרה את יצר הסקרנות הטבעית הטמונה בילדים ומעניקה להם כלים בסיסיים בתחומי חשיבה לוגית, גרפית וסיפורית. צורת הלימוד המקובלת של שיעורי בית מבחנים ותחרות בין תלמידים אינה חלה על סקראץ', והלימוד בנוי על רצונו הטוב של הילד, ללא מערכת לוחצת או תובענית במיוחד. כך מעניקה הסקראץ' הזדמנות לכל ילד לבטא את כשרונותיו ולרכוש כלים בסיסיים כדי שישמשו אותו בעתיד ויתרמו ליתוח יכולותיו. הקניית המיומנויות של סקראץ' מגיעה בגילי 809 בהם עדיין הסקרנות הטבעית ברמה גבוהה ואין עומס על המוח, וכך הלימוד נחשב למהנה ולא למתסכל ומעיק.

הקורס נמשך תשעה חודשים, שעתיים בשבוע. כאשר שעה אחת מוקדשת ללימוד והשנייה לתרגול. מדובר בשעתיים בשבוע ואין צורך להימנע מפעילויות שוטפות אחרות בשל הרצון ללמוד תכנות דרך סקראץ', כך שכמעט כל אחד יכול למצוא זמן ולהתפנות ללימוד התכנות. ההתקדמות האישית תורמת לביטחון העצמי ולדימוי העצמי וזהו יתרון נוסף של למידה מתוך רצון ולא מתוך כפייה. באמצעות פיתוח החשיבה הלוגית מתקבל ערך מוסף אשר יסייע לילדים גם בחיי היומיום, כמו למשל הכרת התניות אם..אז, אשר רלוונטיות להתמודדות עם סוגיות רבות מהעולם הסובב אותנו.

מידע נוסף תוכלו למצוא באתר https://tekkieuni.co.il/

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מרכזיה IP לעסקים

מרכזיית IP לעסקים היא מערכת המאפשרת למשתמש לחבר את הטלפון שלו לאינטרנט. למערכת זו מספר יתרונות, כגון חיסכון בעלויות, תכונות מתקדמות ועוד. עסקים יכולים להשתמש

קרא עוד »

חברה לקידום אתרים

חברת קידום אתרים היא עסק המסייע לחברות להגביר את הנוכחות ברשת על ידי מתן הכלים הדרושים להם כדי להגיע לקהלים חדשים. הם מספקים ללקוחות שלהם

קרא עוד »