איך להפחית את הסיכון לחלות במחלות לב?

מחלות לב הן הגורם השני לתמותה בישראל. תחלואה ותמותה בגין מחלות לב פוגעת במטופל ובמשפחתו ועולה למדינה הרבה מאד כסף. לא מדובר בגזירת גורל ויש הרבה מה לעשות על מנת לצמצם את תחלואת הלב. באמצעות הסברה ומודעות ניתן להפחית את הסיכון לחלות במחלות לב.

 

סיבות למחלות לב

כדאי לדעת שאל מול סיבה אחת גנטית הקשורה בהיסטוריה המשפחתית של מחלות לב, כל שאר הסיבות הן סביבתיות, קשורות בתרבות הצריכה ובהעדר מודעות. ביניהן יתר לחץ דם, טריגליצרידים וכולסטרול בדם. סוכרת, עישון, השמנה, אלכוהול והעדר פעילות גופנית.

 

תרבות צריכה אחרת

להיות בריא זו בחירה. אמנם אין לנו שליטה מוחלטת על התוצאה אך יש לנו יכולת רבה להשפיע על התוצאה כך שנוכל לחיות חיים בריאים וארוכים. על מנת לעשות זאת, יש לשנות מהיסוד את התפיסה הקיימת בתרבות הצריכה אליה הורגלנו ולהתחיל בצעדים קטנים לעבר הפחתת הסיכון למחלות לב:

תזונה נכונה – תזונה אשר תשמור על רמות תקינות של כולסטרול וסוכרים בדם. המנעו משומן טראנס, הפחיתו שומן רווי והעדיפו מוצרים דלי שומן.

משקל תקין – אימוץ אורחות חיים של ארוחות מסודרות ומזינות, שתיית מים והפחתה של אוכל מעובד, שמן ובצקי. העדיפו קלוריות מלאות ירק ופרי טריים ודגנים מלאים.

פעילות גופנית – פעילות גופנית כדבר שבשיגרה. כל פעילות גופנית מכל סוג ולכל זמן מדקה ועד שעה, תהיה עדיפה על רביצה והעדר פעילות גופנית.

הפסקת עישון – נזקי העישון רבים, החל מפגיעה בעור, בשיניים, בחלל הפה, בריח הפה, 

בציפורניים וזה רק החלק החיצוני. בריאות, בלב, בזרימת הדם ועוד. פשוט להפסיק לעשן.

טיפול תרופתי מסייע להפחית את הסיכון לחלות במחלות לב אך הוא האפשרות האחרונה.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר שלנו – https://www.natali.co.il/.

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סוגי שפות תכנות

שפות תכנות הן אבני הבניין של תכנות מחשבים. הם משמשים ליצירת יישומי תוכנה, אתרי אינטרנט ומוצרים דיגיטליים אחרים. ישנם סוגים רבים ושונים של שפות תכנות

קרא עוד »