מדפסת FDM – למי הם מיועדת ומה השימושים הנפוצים?

מדפסת FDM

הדפסות בתלת מימד משמשות רבים עבור מטרות שונות. כיום האופציה הזו מפותחת וטובה ביותר, התוצאות נהדרות וגם התפעול נוח ומהיר במיוחד. הקלות הזו מביאה לכך שלא רק מעצבי מוצרים או יצרנים בוחרים להתאבזר עם מדפסת כזו. אלא גם אנשים אחרים שלא עוסקים דווקא בייצור.

למי מיועדות מדפסות FDM ? מהם השימושים הנפוצים במדפסות המדוברות?

השימושים במדפסת FDM

  • שימוש ביתי לחובבנים – יש אנשים שיש להם תחביבי ייצור ופיתוח. הם יאהבו את הרעיון של מדפסת שולחנית תלת מימד לשימוש ביתי. באמצעות המדפסת הם ילמדו לעצב פריטים ולשלוח להדפסה תלת ממדית. ניתן להדפיס פריטים שונים כתחביב, וגם ליהנות מההדפסות המוכנות.
  • שימוש רפואי – כיום עושים שימוש נרחב במדפסות תלת מימד עבור מטרות רפואיות. אנו שומעים על פיתוחים רפואיים ועל השתלת רקמות. כמו כן נעזרים במדפסות תלת מימד עבור טיפולים דנטליים.
  • אב טיפוס – בכל תהליך ייצור יש שלבים של תכנון ושיפור הדגם, על מנת להגיע לעיצוב המושלם שתואם לכל הציפיות והתוכניות ניתן להיעזר במדפסת תלת מימד. מדפסת FDM מאפשרת למפתח להדפיס את המוצר ולראות אותו בצורה מוחשית לנגד עיניו. זאת כדי לבחון את התוצאה, לבצע שיפורים בהתאם לכך, ולהגיע בסופו של דבר למוצר המעוצב באופן מושלם לפי התוכניות ומטרת הייצור.
  • אופנה – כיום מתרחבים השימושים בהדפסת 3D . וניתן לבצע באמצעות מדפסות אלו גם הדפסות של פריטי לבוש ואופנה. האופציה הזו מאפשרת לנו לעצב לעצמנו פריטי לבוש כלבבנו ממש, בלי להתפשר על עיצובים שלא ממש מוצאים חן בעינינו.
  • חלקי חילוף – חלקיק זעיר עלול להוציא מכונה שלמה מכלל פעילות. מה עושים במצב כזה? יש מקרים בהם מדפסת FDM יכולה להציל את המכונה!

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הקמת כרטיס ביקור דיגיטלי

כרטיס ביקור דיגיטלי הוא בעצם מיני אתר אינטרנט המכיל את כל המידע על החברה, המוצרים או השירותים שלך. זה גם מקום שבו אנשים יכולים למצוא

קרא עוד »

פתרונות ניהול חנייה

חניה היא נושא חשוב מאוד בחברה שלנו. זה נתפס כאחד ההיבטים החשובים ביותר של כל עיר. אז לא אמורה להיות בעיה למצוא פתרון לניהול חניה.

קרא עוד »

קידום אתרי מסחר

"אתרים שאינם מקודמים בשום אמצעי אחר. הם צריכים להיבנות ולתחזק אותם על ידי האנשים שיצרו אותם. אבל הם לא עסק, הם רק תחביב". עם העלייה

קרא עוד »