סורקי ברקוד- איך הם עובדים

סורקי ברקוד- איך הם עובדים

אם שמעתם וראיתם לא פעם סורקי ברקוד ואתם תוהים כיצד הם פועלים, הרי שכדאי להתחיל בשלב הראשון מהו ברקוד. התרגום המילולי של ברקוד הוא קוד קווים. מדובר על רצף של קווים מקבילים לבנים ושחורים, אשר מייצגים בעצם את סוג המוצר ומחיר המוצר. לכל מוצר יש ברקוד משלו וכאשר מעבירים את הברקוד בקורא ברקוד שבו יש עינית מיוחדת, אותה עינית קוראת את הנתונים השונים על המוצר הטמונים באותו ברקוד ומעבירה את הנתונים הללו למחשב. הברקוד החל את דרכו בשנת 1948, כאשר הוא אושר לשימוש מסחרי רק בשנת 1971. מטרתו של הברקוד היא לאפשר לעבודה להיות יעילה יותר במקום שיש צורך לקרוא בו כמות משמעותית של נתונים.

כיצד פועל סורק הברקוד

סורק הברקוד הוא בעצם סורק קטן מאוד, אשר כאמור הוא מבצע את פעולת הסריקה באמצעות עינית קטנה המותקנת בו. כאשר העינית סורקת את הברקוד היא מזהה את הנתונים אשר מכיל הברקוד עצמו ומעבירה אותם כפי שהם באופן מדויק למחשב או אל קופה חכמה. קורא הברקוד פועל באמצעות קרן לייזר. באמצעות אותה קרן לייזר, הסורק קורא את הנתונים ומתרגם אותם לספרות. ישנם כמה סוגי קוראי ברקוד, כאשר כל סוג מבצע את פעולתו באמצעות טכניקה שונה. בקוראי הברקוד על סוגיהם השונים משתמשים הן במגזר העסקי והן במגזר התעשייתי. כיום ניתן לקרוא ברקודים גם באמצעות מכשירי טלפונים חכמים. באמצעות צילום הברקוד על ידי הטלפון החכם, ניתן להמיר אותו לפורמט של תמונה

מדוע צריך קורא ברקוד

כאמור, כיום ניתן למצוא סוגים שונים של קוראי ברקוד, כאשר לכל סוג יש תפקיד אחר וכל סוג מתאים למימוש מטרה אחרת. כך לדוגמא: קורא ברקוד ידני רלוונטי בעיקר לשימוש במקומות שבהם אין עמדה קבועה, אלא, המוצרים השונים עוברים במקומות שונים ולכן, בניגוד לקופה בסופר שבה קורא הברקוד הוא משהו נייח, הרי שכאשר יש צורך לקרוא ברקודים של מוצרים הממוקמים במקומות שונים, יש צורך בברקוד נייד ידני. ניתן למצוא ברקוד כיום בסופרים, בחנויות, במפעלים תעשייתיים, בספריות עירוניות ועוד.

> קבלו המלצה על קופה רושמת

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
6 אלטרנטיבות עבור רהיטי מעצבים – דברים שחובה לדעת
רהיטי מעצבים הם השקעה גדולה המציעה איכות וסטייל ייחודיים. עם זאת, ישנן אלטרנטיבות רבות שמציעות עיצוב...
קרא עוד »
יונ 15, 2024
גיבוי ענן – האם אפשר לסמוך עליו ולאיזו רמה
גיבוי ענן הוא בהחלט מה שאפשר לסמוך עליו וזה מה שחשוב מאוד שתדעו. יש איזו נטייה למי שנרתעים מעולם...
קרא עוד »
מאי 31, 2022
צינורות פח עגולים לאוורור – למה לשים לב
אצלנו בסלילוק אנו יודעים הרבה על עבודות צנרת מסחריות. בין תכנון עבודות ופרויקטים של מערכות צינורות...
קרא עוד »
מרץ 30, 2020