7 מאגרי תמונות שכל מקדם אתרים צריך להכיר

מאגר תמונות

המאמר באדיבות הירוקה מימד

התמונות משמשות אותנו לצרכים רבים, במיוחד באינטרנט. צריך לצאת מנקודת הנחה שכל תמונה שהיא לא שלנו, שלא אנו צלמנו אותה, אין לנו זכויות יוצרים עליה – אלא למישהו אחר יש. יש מאגרי תמונות המאפשרים שימוש חופשי, כולל שימוש מסחרי, בתמונות שלהם. אחרים דורשים הוספה של קרדיט כנגד השימוש בתמונות בעוד מאגרים מסוימים ידרשו תשלום בעבור כל תמונה, מה שיהיה יקר יותר אך יפתח לכם יותר אפשרויות שימוש בתמונה.

להלן כמה מאגרי תמונות שכל מקדם אתרים, משווק אינטרנט ובעל אתר רוצים להכיר:

  • Pic Jumbo – מאגר ענק שכולל מאות אלפי תמונות. אלה ניתנות לשימוש חינמי ללא זכויות יוצרים או צורך במתן קרדיט. באתר תוכלו לחפש תמונות לפי קטגוריות שונות. ליתר ביטחון ובמידה והם עדכנו את תנאי השימוש כדאי לקרוא אותם באתר בכל מקרה.
  • פליקר – או flickr אם תרצו הוא ככל הנראה מאגר התמונות החינמי הגדול ביותר. הוא משמש גם תמונות בתשלום וגם תמונות בחינם וכולל מיליוני תמונות. חשוב בעת ביצוע החיפוש באתר לשנות בהגדרות את סינון זכויות היוצרים שלכם.
  • Freepik – מאגר ענק נוסף הוא של פריפיק. באתר מחייב במתן קרדיט בעת שימוש בתמונה אולם תוכלו גם לרכוש מנוי לשימוש חופשי יותר בתמונות עדיין עם הגבלות מסוימות אך ללא צורך במתן קרדיט. זהו המאגר הגדול והאיכותי ביותר לאלמנטים וקטוריים.
  • Life of pix – עוד מאגר נהדר לשימוש, בעיקר תמונות מהחיים, אפשריות ללא זכויות יוצרים.
  • IM FREE – מאגר נוסף של תמונות המבוסס על תמונות מפליקר. צריך לתת קרדיט ליוצר.
  • UNSPLASH – אתר עם תמונות אומנותיות האפשריות לשימוש ללא זכויות יוצרים, תמונות באיכות גבוהה שהועלו על ידי צלמים מכל העולם. 
  • NEW OLD STOCK – אתר עם תמונות המתאים לקונספטים מיוחדים ופרויקטים שונים אבל עדיין אתר מגניב עם שימוש בתמונות ללא זכויות יוצרים.

 

לסיכום; שימוש במאגרי תמונות תהיה הדרך הטובה ביותר שלכם להשיג תמונות לצרכים הדיגיטליים והפרסומיים שלכם. חשוב לקרוא את תנאי השימוש בכל מאגר שאתם נכנסים אליו וכיצד תוכלו להשתמש בתמונות מבחינת זכויות יוצרים. המאגרים למעלה הם רק חלק קטן מאותם מאגרים שקיימים בנושא. 

הכנסו לעוד מאגרי תמונות מומלצים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים פנימיים בבחירת מומחה אורטופד לפציעות ספורט
ניווט בעולם רפואת הספורט כדי למצוא את המומחה האורטופדי המתאים יכול להרגיש מכריע, במיוחד אם אינך בטוח...
קרא עוד »
דצמ 29, 2023
כל מה שרציתם לדעת על סרטים פרסונלים
סרטונים מאפשרים לנו להנגיש מידע נחוץ באופן ברור ונוח מאוד. בכל עריכה של סרט עובדים ליצור לצופים חווית...
קרא עוד »
מרץ 27, 2022
אוזניות עמידות במים – למה הן עמידות 
אוזניות עמידות במים הופכות יותר ויותר פופולריות בקרב חובבי כושר ושחיינים. עם זאת, אנשים תוהים לעתים...
קרא עוד »
מאי 27, 2023