מדפסות תלת מימד – איך זה עובד?

מדפסות תלת מימד

שימוש במדפסות תלת מימד הפך להיות נחלת הכלל בשנים האחרונות. השימוש בטכנולוגיה מתקדמת היה בעבר בהישג ידם של חברות גדולות, מפעלים ומכוני מחקר שונים במימון המדינה. כיום כל אחד יכול לרכוש מדפסת תלת מימד וללמוד כיצד להשתמש בה בביתו. באמצעות מדפסות אלה יוכלו אנשים להדפיס דגמים של כל דבר שירצו, החל מפסלי חיות, דרך מוצרי ספורט ועד בתים ובניינים בגודל מיניאטורי כמובן.

כיצד עובדות מדפסות תלת מימד?

שלב 1 – סוג המדפסת:

ישנן מגוון מדפסות המוצעות כיום בשוק המדפסות התלת מימדיות. כדאי לכם לעשות מעט שיעורי בית לגבי סוג המדפסת שאתם רוצים לקנות. וודאו כי מדובר במדפסת מתקדמת הכוללת גם חיבור WIFI למחשבכם וכזו שיכול ליצור את הדגמים שאתם רוצים בגדלים שאתם רוצים. לא כל מדפסת מתאימה לכל סוגי חומרי הגלם וגם זה יהיה עליכם לבדוק עם החברה שתמכור לכם את המוצר.

שלב 2 – תוכנה ייחודית:

וודאו שיש ברשותכם תכנה ייחודית לעיצוב המודול בתלת מימד לצורך הדפסה וכי המדפסת יכולה להדפיס על ידי אותה מדפסת. התייעצו עם החברה המספקת לכם את המדפסת לגבי סוג השימוש שאתם רוצים לעשות בה ואילו תוכנות מומלצות כדאי לכם לרכוש או להוריד כדי לבצע בהן את העבודה.

שלב 3 – סוג האקסטרודר:

אקסטרודר הכוונה היא לפיה של המדפסת. דרך חלק זה מוזרק החומר בצורה של שכבות ובונה את המודול התלת מימדי שאנו רוצים. כאשר זה מגיע לבחירה בין אקסטרודר שמזריק את חומר הגלם באופן ישיר על המשטח לבין כזה שעושה זאת באמצעות צינורית מתווכת, הרי שאתם רוצים לבחור באופציה הראשונה.

שלב 4 – סוג החומר:

במידה ובחרתם בסוג המכונה וסוג האקסטרודר המתאימים, תוכלו לעשות שימוש במגוון רחב של חומרי גלם שונים. מבין המומלצים ביותר הוא הפסלטיק מסוג PLA. אפשר להשיג אותו במגוון רחב של צבעים והוא עשוי מחומר מתכלה ולכן אינו מזהם את הסביבה.

לסיכום; כיום כל אחד יכול לעשות שימוש במדפסת תלת מימד. טוב ללמוד קצת יותר ברחבי האינטרנט אודות סוג המכונה שאתם הולכים לרכוש ואופן השימוש בה.

המידע באדיבות אתר https://www.fritech.co.il/

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

גרניק

מהו גרניק לשטיפת רכב?

רוצים לקנות מכונות שטיפה לרכב בלחץ מים חזק? גרניק לשטיפת רכב הוא המכשיר המומלץ ביותר. אבל רגע… מה זה בכלל? איך מפעילים אותו? איך נדע

קרא עוד »
בודק חדירות

מה בודק חדירות עושה?

המאמר באדיבות השמת סייבר SeeHR כידוע, העולם כולו הופך לטכנולוגי יותר ויותר מיום ליום. בעיקר בשנתיים האחרונות בהם הקורונה גרמה לכולנו להפוך את שגרת החיים לווירטואליים.

קרא עוד »
מערכת קבלנים

5 סיבות לעבוד עם מערכת קבלנים

המאמר באדיבות https://medatech.com/he עבודה עם מערכת קבלנים מביאה עימה תועלות מתמשכות, הן בניהול פרויקטים והן בניהול מכירות. נכיר כמה סיבות מרכזיות לעבוד עם מערכת מסוג זה.

קרא עוד »