איך מפענחים בדיקת זרע?

בדיקת זרע

פענוח של בדיקת זרע מתבצע על פי מספר פרמטרים פשוטים למדי. בין אלה ניתן למנות את הנפח, רמת הריכוז וזאת לצד התנועה של הזרעונים. אלה מהווים את הפרמטרים החשובים ביותר וכל אחד מכם יוכל לפענח אותם על פי הפרמטרים שיינתנו לכם לאחר ביצוע בדיקת זרע במרפאה. במאמר הבא נסביר לכם על הפרמטרים הללו.

נפח הזרע – מה המספר התקין?

נפח תקין של הזרע יהיה בין 1.5 ל 4.5 מ״ל. כמו כן, חשוב לשים לב כי הזרע אינו חומצי והערך שלו הוא מעל 7. כך יהיה ניתן לדעת כי הוא מסוגל לשרוד בסביבה החומצית בה הוא נמצא. כך שזהו פרמטר חשוב מאוד שתצטרכו לבחון מקרוב וזאת על מנת להבין אם הזרע תקין וללא שום בעיות.

תנועה של הזרעונים שלכם

פרמטר נוסף שיהיה קריטי זה התנועה של הזרעונים. בדקו אם יש תנועה של לפחות 50 אחוזים מן הזרעונים וזאת על מנת לדעת כי אין שום בעיה בהיבט הזה. התנועה תהיה חשובה על מנת שהזרעונים יוכלו להגיע לחצוצרה כך שמדובר בפרמטר קריטי שתצטרכו לבחון היטב וזאת על מנת להצליח לפענח את מצב הזרע בצורה מדויקת ואמינה ככל האפשר.

הריכוז של הזרע

דבר אחרון שצריך לשים אליו לב הוא הריכוז של הזרע. הוא צריך להיות 15 מיליון למילימטר לכל הפחות וזאת על מנת להבטיח שתהיה כמות מספקת של זרעים שיוכלו להגיע לחצוצרה. כך שיהיה כדאי לשים לב לפרמטר הזה וזאת אם תהיו מעוניינים להיות בטוחים כי אתם מבינים היטב את הזרע ומפענחים אותו בצורה מדויקת. אז אל תתפשרו על העניין הזה ותוודאו כי אתם לא מבזבזים זמן בכל הנוגע לכך. כך תרצו לפעול.

 

נכתב בשיתוף גבריאל המרכז לפוריות הגבר

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

לימוד תכנות אונליין

לימוד תכנות אונליין

לכל מי שרוצה לעסוק במחשבים או להיכנס להייטק, לימוד תכנות הוא דרך טובה להשיג את המטרה. וכיום, לא חייבים לנסוע לבית ספר למקצועות המחשב ואפילו

קרא עוד »