איך מפענחים בדיקת זרע?

בדיקת זרע

פענוח של בדיקת זרע מתבצע על פי מספר פרמטרים פשוטים למדי. בין אלה ניתן למנות את הנפח, רמת הריכוז וזאת לצד התנועה של הזרעונים. אלה מהווים את הפרמטרים החשובים ביותר וכל אחד מכם יוכל לפענח אותם על פי הפרמטרים שיינתנו לכם לאחר ביצוע בדיקת זרע במרפאה. במאמר הבא נסביר לכם על הפרמטרים הללו.

נפח הזרע – מה המספר התקין?

נפח תקין של הזרע יהיה בין 1.5 ל 4.5 מ״ל. כמו כן, חשוב לשים לב כי הזרע אינו חומצי והערך שלו הוא מעל 7. כך יהיה ניתן לדעת כי הוא מסוגל לשרוד בסביבה החומצית בה הוא נמצא. כך שזהו פרמטר חשוב מאוד שתצטרכו לבחון מקרוב וזאת על מנת להבין אם הזרע תקין וללא שום בעיות.

תנועה של הזרעונים שלכם

פרמטר נוסף שיהיה קריטי זה התנועה של הזרעונים. בדקו אם יש תנועה של לפחות 50 אחוזים מן הזרעונים וזאת על מנת לדעת כי אין שום בעיה בהיבט הזה. התנועה תהיה חשובה על מנת שהזרעונים יוכלו להגיע לחצוצרה כך שמדובר בפרמטר קריטי שתצטרכו לבחון היטב וזאת על מנת להצליח לפענח את מצב הזרע בצורה מדויקת ואמינה ככל האפשר.

הריכוז של הזרע

דבר אחרון שצריך לשים אליו לב הוא הריכוז של הזרע. הוא צריך להיות 15 מיליון למילימטר לכל הפחות וזאת על מנת להבטיח שתהיה כמות מספקת של זרעים שיוכלו להגיע לחצוצרה. כך שיהיה כדאי לשים לב לפרמטר הזה וזאת אם תהיו מעוניינים להיות בטוחים כי אתם מבינים היטב את הזרע ומפענחים אותו בצורה מדויקת. אז אל תתפשרו על העניין הזה ותוודאו כי אתם לא מבזבזים זמן בכל הנוגע לכך. כך תרצו לפעול.

 

נכתב בשיתוף גבריאל המרכז לפוריות הגבר

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אלי רחמין מסביר איך רוכשים מחשב חדש
אם כבר לקנות מחשב חדש, כדאי שתעשו זאת כמו מקצוענים האמיתיים. אלי רחמין, מזמין אתכם למאמר חשוב המסביר...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
מקרר חלבייה למעדניות
מקרר הוא מוצר שימושי מאוד למעדניות או מסעדות. ניתן להשתמש בו לאחסון מזון, כמו גם להגשתו. מקרר חלבייה...
קרא עוד »
מרץ 01, 2023
הגיע הזמן שגם לכם יהיה אופיס עם רישיון חוקי
לעבוד עם תוכנות באופן לא חוקי? אין ספק שיש לזה הרבה חסרונות. אם אתם עושים שימוש  באופיס, כמו מרבית...
קרא עוד »
דצמ 21, 2021