איך עובדת חומת אש ולמה זה חובה בכל מחשב?

חומת אש

ישנם שני סוגים של חומות אש עם הגעתו של מחשב חדש: הראשונה, היא חומת האש המובנית של מערכת המחשב הנקראת Windows. השנייה, היא חומת אש שמגיעה עם התקנת תוכנת האנטי וירוס. ניתן לבטל בכל עת את חומת האש, ולהחליפה. במאמר זה, נדבר על איך עובדת חומת אש, מהי בכלל, ולמה זה חובה.

מהי חומת אש במונחים הפשוטים ביותר

חומת האש היא מערכת פנימית או צד ג' שמאפשרת למשתמש לנטר ולחסום פעילויות לא רצויות. מערכת חומת האש הכי נפוצה נקראת Windows Defender Firewall והיא שייכת למייקרוסופט שאחראית על מערכות Windows נפוצות. במונחים של אבטחת מידע, חומת אש מתפקדת כמנגנון עצירה וניהול עבור יישומי רשת נפוצים. המערכת מבצעת פעולות אוטומטיות ופעולות ידניות, המשתמש יכול לשלוט בנעשה.

איך מערכת חומת אש עובדת

חומת אש נפוצה ומשולבת עם תוכנות אנטי וירוס פופולאריות, והופכת את כל ההגנה לאפקטיבית יותר. אז איך מערכת חומת אש עובדת ופועלת? באופן דומה לאנטי וירוס. חומת האש מוגדרת כתחילה עם פונקציות ברירת מחדל, והיא מבצעת את מטלתה לפי הפקודות המוגדרות מראש. כאשר יישום שהיא לא מכירה מבקש גישה או השראה למשהו מסוים, מערכת חומת האש תציג הודעה, או תחסום זמנית את פעילות התוכנה.

למה אתם חייבים חומת אש במחשב

חומת האש חובה בכל מחשב, היא מפקחת על הפעילות התקינה שלו בהתאם להנחיות. חומת אש יוצרת שכבת אבטחה נוספת מלבד האנטי וירוס, ומעניקה למשתמש שקט וגלישה בטוחה באינטרנט. אז למה גם אתם חייבים חומת אש במחשב? בגלל האבטחה, לצורך מניעה של בקשה חשודה, ובפני הגנה מפני ווירוסים. שילובה של חומת האש עם תוכנת אנטי וירוס ותוכנות אבטחה רבות מעניקות למשתמש סט אבטחה מפני בעיות שונות. ואלה הם הסיבות שאתם חייבים להתקין חומת אש במחשב.

רוצים להתייעץ? מעוניינים בשירותי אבטחה וענן? פנו לחברת Exsith.

 

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

לימוד תכנות אונליין

לימוד תכנות אונליין

לכל מי שרוצה לעסוק במחשבים או להיכנס להייטק, לימוד תכנות הוא דרך טובה להשיג את המטרה. וכיום, לא חייבים לנסוע לבית ספר למקצועות המחשב ואפילו

קרא עוד »