פיתוח ראיה ממוחשבת

העולם צועד קדימה בצעדי ענק בעוד הטכנולוגיה הממוחשבת כובשת עוד ועוד תחומים. ראייה ממוחשבת היא תחום ששייך למדעי המחשב ועוסק ביכולת לעבד באופן אוטומטי נתונים שמתקבלים מתמונות וסרטוני וידאו. כך למשל, פיתוח ראיה ממוחשבת נועד לתת מענה לעסקים, צרכים ביטחוניים ורפואה מודרנית. מיטב המוחות פועלים ללא הרף לפיתוח של כלים מתמטיים ותוכנות לשיפור היכולת של המחשב לעבד מידע חזותי. הם למעשה מבקשים לפתח תוכנת מחשב שמסוגלת לחקות את יכולת עיבוד המידע החזותי של המוח האנושי ואף להעלות עליה.  

תוכנת פיענוח וזיהוי תווים אופטיים

מחשבים מסוגלים כיום לפענח תמונות ותווים אופטיים. יש למחשבים את היכולת לזהות תווי פנים ולתרגם תווים אופטיים. פיתוח ראייה ממוחשבת עוסק גם ביכולת להעביר מידע מוצפן המיועד לנמענים מסוימים. טכניקות פיתוח ראייה ממוחשבת נמצאות בשימוש באפליקציות בכל רחבי העולם. 

על אף ההשקעה הרבה בתחום, המערכות החדישות ביותר אינן מצליחות לחקות את הפעילות של המוח האנושי. המערכות הממוחשבות לא מצליחות לזהות באופן גורף עצמים ופעילויות מסוימות. יחד עם זאת, חשוב לציין שיש למערכות המחשוב יכולת טובה מאוד בזיהוי כתב יד מודפס, דמויות, כלי רכב, פרצופים אנושיים ועצמים. 

איפה אפשר ללמוד פיתוח ראייה ממוחשבת?

המכללות המובילות בישראל מציעות כיום מסלולי התמחות שעוסקים בפיתוח ראייה ממוחשבת. המסלולים מיועדים בעיקר לבעלי רקע בתחום והסבת מקצוע. התחרותיות בענף ההייטק מחייבת את העובדים בפיתוח תמידי של יכולות וכישורים. בוגרי קורסים שעוסקים בפיתוח ראייה ממוחשבת זוכים ליתרון על פני מועמדים אחרים. 

אם אתם מחפשים מומחה פיתוח ראייה ממוחשבת דעו שכאן בארץ פועלים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. מתכנתים ישראלים ידועים כמבריקים וחרוצים, הם מבוקשים בחברות הייטק בכל רחבי העולם. עבודה עם חברת פיתוח ישראלית (כחול לבן) מקדמת את ההייטק הישראלי, כמו למשל חברת פיתוח קורל טכנולוגיות אשר תורמת לכלכלה ומאפשרת לכם לעבוד על פי שעון ישראל בשפה העברית.

שתפו את הפוסט עם חברים

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סוגי שפות תכנות

שפות תכנות הן אבני הבניין של תכנות מחשבים. הם משמשים ליצירת יישומי תוכנה, אתרי אינטרנט ומוצרים דיגיטליים אחרים. ישנם סוגים רבים ושונים של שפות תכנות

קרא עוד »