פיתוח ראיה ממוחשבת

העולם צועד קדימה בצעדי ענק בעוד הטכנולוגיה הממוחשבת כובשת עוד ועוד תחומים. ראייה ממוחשבת היא תחום ששייך למדעי המחשב ועוסק ביכולת לעבד באופן אוטומטי נתונים שמתקבלים מתמונות וסרטוני וידאו. כך למשל, פיתוח ראיה ממוחשבת נועד לתת מענה לעסקים, צרכים ביטחוניים ורפואה מודרנית. מיטב המוחות פועלים ללא הרף לפיתוח של כלים מתמטיים ותוכנות לשיפור היכולת של המחשב לעבד מידע חזותי. הם למעשה מבקשים לפתח תוכנת מחשב שמסוגלת לחקות את יכולת עיבוד המידע החזותי של המוח האנושי ואף להעלות עליה.  

תוכנת פיענוח וזיהוי תווים אופטיים

מחשבים מסוגלים כיום לפענח תמונות ותווים אופטיים. יש למחשבים את היכולת לזהות תווי פנים ולתרגם תווים אופטיים. פיתוח ראייה ממוחשבת עוסק גם ביכולת להעביר מידע מוצפן המיועד לנמענים מסוימים. טכניקות פיתוח ראייה ממוחשבת נמצאות בשימוש באפליקציות בכל רחבי העולם. 

על אף ההשקעה הרבה בתחום, המערכות החדישות ביותר אינן מצליחות לחקות את הפעילות של המוח האנושי. המערכות הממוחשבות לא מצליחות לזהות באופן גורף עצמים ופעילויות מסוימות. יחד עם זאת, חשוב לציין שיש למערכות המחשוב יכולת טובה מאוד בזיהוי כתב יד מודפס, דמויות, כלי רכב, פרצופים אנושיים ועצמים. 

איפה אפשר ללמוד פיתוח ראייה ממוחשבת?

המכללות המובילות בישראל מציעות כיום מסלולי התמחות שעוסקים בפיתוח ראייה ממוחשבת. המסלולים מיועדים בעיקר לבעלי רקע בתחום והסבת מקצוע. התחרותיות בענף ההייטק מחייבת את העובדים בפיתוח תמידי של יכולות וכישורים. בוגרי קורסים שעוסקים בפיתוח ראייה ממוחשבת זוכים ליתרון על פני מועמדים אחרים. 

אם אתם מחפשים מומחה פיתוח ראייה ממוחשבת דעו שכאן בארץ פועלים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. מתכנתים ישראלים ידועים כמבריקים וחרוצים, הם מבוקשים בחברות הייטק בכל רחבי העולם. עבודה עם חברת פיתוח ישראלית (כחול לבן) מקדמת את ההייטק הישראלי, כמו למשל חברת פיתוח קורל טכנולוגיות אשר תורמת לכלכלה ומאפשרת לכם לעבוד על פי שעון ישראל בשפה העברית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יתרונות של מערכת ERP
מערכת ERP – Enterprise resource planning, היא מערכת לתכנון משאבי ארגון המאגדת בתוכה את כל מערכות הניהול והמידע של...
קרא עוד »
פבר 10, 2021
טאבלט מוקשח אנדרואיד – מי צריך?
בעשור האחרון הטכנולוגיה התפתחה בצורה מטאורית, עד כדי כך שנוצרו כל כך הרבה כלים חדשים, שקצב הייצור...
קרא עוד »
יונ 18, 2019
האם באמת צריך להיזהר מאדם טל
לא מעט אנשים שומעים על שיווק שותפים או על כסף מהבית והם מגלים בכך עניין וסקרנות. ישנם לא מעט אנשים אשר...
קרא עוד »
דצמ 16, 2019