עבודות גובה בסנפלינג

לעבודות גובה בסנפלינג יש תפקיד מכריע שכן העבודה משפיעה ישירות על הקושי ורמת הסיכון של העובדים. סנפלינג כולל ירידה ממשטח אנכי, כמו מצוק או בניין, באמצעות חבלים וציוד מיוחד.

אבל מתי מבצעים עבודות גובה בסנפלינג ולמה צריך לשים לב בזמן העבודה? הנה כמה דגשים:

עבודות בגובה בסנפלינג נעשות לתיקון גגות, ניקוי חלונות, עבודות של אינסטלציה בגובה ולשאר פעולות.  כשאתם צריכים עובדים בגובה יש לבחור חברות לעבודות בגובה עם ניסיון בסנפלינג, במיוחד בגבהים משמעותיים. חשוב לדעת שעובדים בתחום צריכים לקבל הכשרה מתאימה, להשתמש בציוד בטיחות מתאים, ולהיות מלווים במדריכים או מטפסים מנוסים.

אז למה צריך לשים לב? 

אורך החבל: גובה הסנפלינג קובע את אורך החבל הנדרש לירידה. ככל שהסנפלינג ארוך יותר, כך תזדקק ליותר חבלים. חיוני שיהיה מספיק חבל כדי להגיע לקרקע בבטחה.

שיקולי בטיחות: סנפלינג גבוה יותר מגיע בדרך כלל עם סיכונים מוגברים. הפוטנציאל לנפילות ארוכות יותר גורם לכך שאמצעי בטיחות נאותים, כולל שימוש בגיבויים, קשרים והתקני בטיחות, הופכים קריטיים עוד יותר למניעת תאונות.

זמן ומאמץ: סנפלינג בגובה משמעותי עלול לקחת לא מעט זמן ומאמץ פיזי. לכן לקוחות ישלמו לעובדים יותר כסף על עבודות בנייה בגובה. 

אתגר נפשי: סנפלינג גבוה יותר יכול להיות מאתגר נפשית בשל החשיפה והגובה המוגברים. התגברות על פחד ושמירה על מיקוד חיוניים לירידה מוצלחת.

נקודות עיגון: גובה הסנפלינג קובע את הזמינות והמיקום של נקודות עיגון מתאימות לאבטחת החבלים. מערכות עיגון נכונות הן חיוניות לירידה בטוחה ויציבה.

גורמים סביבתיים: גובה הסנפלינג עלול לחשוף את המטפס לתנאי מזג אוויר שונים ברמות שונות. מטפסים צריכים להיות מוכנים לשינויי טמפרטורה ולסכנות אפשריות בגבהים שונים.

נהלי חירום: בסנפלינג גבוה יותר, נהלי החילוץ והחירום הופכים מורכבים יותר. מטפסים חייבים להיות מודעים כיצד להתמודד עם מצבי חירום פוטנציאליים.

בנוסף, יש לעקוב אחר התקנות וההנחיות המקומיות בנוגע לסנפלינג כדי להבטיח שהפעילות מתנהלת באחריות ובמינימום השפעה על הסביבה.

היכנסו למידע נוסף והזמנות של עבודות גובה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחינת היתרונות הנסתרים של התקני CPAP
מכשירי לחץ אוויר חיובי מתמשך (CPAP) זוכים להכרה נרחבת ביעילותם בטיפול בדום נשימה בשינה. עם זאת, מעבר...
קרא עוד »
דצמ 09, 2023
אם אתם לא מסתדרים, קורס אוטוקאד כאן עבורכם
אתם יכולים להיות מהנדסים מעולים, אתם יכולים להיות המצטיינים בכיתה שלכם כאשר אתם לומדים הנדסת מכונות....
קרא עוד »
אפר 22, 2022
מה ההבדל בין QA אוטומציה לידני
חושבים ללמוד QA ותוהים מה זה אוטומציה ומה ההבדל בין אוטומציה לידני? ובכן, כאשר מדובר על QA ישנן מספר...
קרא עוד »
אוק 10, 2020